Öğretmen Diyarı

Sözleşmeli öğretmen alımlarında flaş değişiklik:  Sözleşmeli öğretmen alımlarında sürpriz bir değişikliğe gidiliyor.

MEB, sözleşmeli öğretmen alımlarında sürpriz bir değişikliğe imza attı. KPSS puanına ek olarak gelen mülakat değerlendirmesinin ardından sözlü sınav komisyonuna dair değişiklik de yönetmelikteki yerini aldı. Milli Eğitim Bakanlığının sözleşmeli öğretmen istihdamına ilişkin yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte, sözlü sınav ve oluşturulacak komisyona dair detaylar...

Sözlü sınav komisyonunda flaş değişiklik!

Karara göre, yönetmelikteki "sözlü sınav komisyonunun oluşumu"na dair madde değiştirilerek, komisyonun bakan veya görevlendireceği birim amiri tarafından bakanlık merkez ve taşra teşkilatında şube müdürü ve üstü unvanlı kadrolarda görev yapan personel arasından belirlenen bir başkan, iki asil ve ihtiyaç duyulduğunda değerlendirilmek üzere iki yedek üyeden oluşması kararlaştırıldı.

Komisyona öğretim üyeleri de dahil edilecek

Yedek üyelerin sınav merkezlerinde oluşturulan "yedek üye havuzu"ndan görevlendirilmesine karar verildi. İhtiyaç duyulması halinde üyelerden birinin, bakanlıkça öğretmen adayı yetiştiren yükseköğretim kurumlarında görev yapan öğretim üyeleri arasından belirlenebileceği kaydedildi.

http://www.haber7.com/egitim/haber/2458142-sozlesmeli-ogretmen-alimlarinda-flas-degisiklik-sozlu-sinav#

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim