Öğretmen Diyarı

Mülakat Sonuçlarının Açıklanacağı Tarih!

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), 8 Ağustos tarihinde başlattığı öğretmen atama takvimini işletmeye devam ediyor. KPSS P10 puanına göre ataması yapılacak öğretmenlerin mülakatları geçtiğimiz ay gerçekleştirilmişti.  

Şu sıralarda 15 bin sözleşmeli öğretmen alımında KPSS P121 puanı ile ataması yapılacak öğretmenlerin mülakatları gerçekleştiriliyor ve mülakatlar tamamlanmak üzere.

Öte yandan dershane öğretmenlerinin mülakat işlemleri de bugün başladı ve çarşamba günü sona erecek.  28 Eylül 2016 Çarşamba günü hem KPSS P10 ile ataması yapılacak öğretmenlerin hem KPSS P121 puanı ile ataması yapılacak öğretmenlerin ve hem de dershane öğretmenlerinin mülakat puanları MEB tarafından açıklanacak.  

Tercihler, 4-7 Ekim arasında alınacak. Atamalar 10 Ekim'de yapılacak. Atamalar mülakat puanına göre yapılacağından mülakat puanının eşitliği hali dışında KPSS puanının en ufak bir etkisi olmayacak. Bu sebepten dolayı atamaların KPSS puan üstünlüğüne göre yapılmayacağı da kesinleşmiş oldu.Kaynak: www.ogretmendenhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim