Öğretmen Diyarı

MEB şartları esnetip dershane öğretmenleri için yeni atama yapmaya hazırlanıyor.
Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), bilindiği üzere 5000 sözleşmeli dershane öğretmenleri için duyuruya çıkmıştı. Bu beş bin olan kontenjanın büyük kısmı dolmasına rağmen yine bazı branşlarda boş kontenjan vardı.

Sözleşmeli dershane öğretmenlerinin kadrolarının bir kısmının boş kalması bakanlığı 6 yıl şartından dolayı oldu.

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı 2014 itibariyle 6 yıl yani 1260 gün şartı koşmuştu. Bu şartı sağlayan dershane öğretmenlerinin sayısı da az olduğu için kontenjanlar dolmadı.

MEB, bu günlerde sözleşmeli dershane öğretmenleri için yeni çalışma yapıyor. Çalışma tamamlandığında 6 yıl şartı 4 yıla düşecek ve yine KPSS'siz yani sadece mülakat ile sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak. Bu çalışma tamamlandığında Milli Eğitim Bakanlığı 4-5 bin daha sözleşmeli dershane öğretmeni ataması gerçekleştirmelidir.

Böylece 6 yıl şartını sağlayamayan binlerce dershane öğretmenin de MEB'e atanması için bir fırsat doğmuş olacakKaynak: Mebpersonel 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ogretmen adayi 1 yıl önce

Cumhurbaskaninin soz verdiggibi dershana ogretmenleri magdur edilmemeli en kisa zamanda alinmali

Avatar
Öğretmen Adayı 1 yıl önce

MEB 5 Bin Dershane Öğretmenini sınavsız atayarak KPSS sınavına giren 300 Bin Öğretmen Adayının Yüreklerini kanatmıştır.Aynı hatayı bir daha yaparsa Tankların önünde duracak kimse bulamaz.Buna en çok FETÖ sevinir.FETÖ kaos’tan mağduriyetten beslenir;Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan halkın sesidir.Bu haksızlığa dur demelidir.Dershane öğretmenlerine KPSS sınavını adres göstermelidir

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim