Öğretmen Diyarı

Kasım'da 30 Bin Öğretmen Atamaları İçin MEB Harekete Geçti İddiaları
Bakanlık Harekete Geçti. Kasım ayında öğretmen atamaları yapılacak mı? Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı 10 Ekim'de toplamda 18 bin civari sözleşmeli öğretmen atamaları yaptı. Sözleşmeli yapılan öğretmen atamaları 1. derece kalkınma bölgeleri olarak nitelendirilen illere yapıldı. Öğretmen atamaları yapılan 18 bin 500 aday görev yerlerine giderek, sözleşmeli öğretmenlik tutanağını imzalayıp ders başı yapmaya başladı.

Ekim ayında yapılan öğretmen atamalarının ardından gözler bundan sonraki öğretmen atamalarına çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın Kasım ayında da bir öğretmen atamaları yapacağı gelen bilgiler arasında. Hatta bu konuda çalışmaların başlatıldığı, yeniden mülakat komisyonlarının kurulduğu iddia ediliyor. Peki Kasım ayında ne kadar sayıda öğretmen atamaları yapılacak? Bakanlık Kasım ayındaki öğretmen atamalarını ihraç edilenler yerine yapacağı için en az 30 bin öğretmen atamalarının daha yapılacağı tahmin ediliyor.

Kasım ayında öğretmen atamaları için süreci mebpersonel.com olarak sürekli takip ediyoruz. Bu konuda bakanlık üst düzey yetkililerinden atama açıklaması yapıldığı takdirde siz ziyaretçilerimize anlık haberdar edeceğiz.Kaynak:http://www.mebpersonel.com/haber/kasim-da-ogretmen-atamalari-icin-bakanlik-harekete-gecti-h207058.html

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Memur Öğretmen 1 yıl önce

http://www.milliyet.com.tr/kasim-ayinda-ogretmen-atamalari-gundem-2329965/

Avatar
MemurÖğretmenler 1 yıl önce

MEB artık 2012 yılındaki yanlışından dönsün.Kurumlararası geçişi yeniden getirerek biz memur öğretmenlerin sınıflarımıza dönmesini sağlasın.Bunun vebalini kaldıramazlar yoksa.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim