Öğretmen Diyarı

15 Bin Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılır ?
15 Temmuz darbe girişiminin ardından diğer kurumlarda olduğu gibi Milli Eğitim Bakanlığı'nda da soruşturmalar yapıldı. FETÖ ile bağlantısı olan öğretmenler açığa alındı. Öğretmenlerin açığa alınmasıyla beraber kadrolarda büyük bir açık meydana geldi. Durum böyle olunca, yıllardır atama bekleyen öğretmen adayları için umut ışığı yeniden doğdu.

Milli Eğitim Bakanlığı, Şubat ayında 30 bin atama yaptı, Eylül ayı sonunda ise 15 bin öğretmen ataması yapacak.

Şubat ve Eylül atamalarından sonra, sene sonuna doğru 15 bin öğretmenin daha atanması bekleniyor. Yani Milli Eğitim Bakanlığı, 2016 yılında toplamda 60 bin öğretmen ataması yapmış olacak. 

Eylül sonunda yapılacak olan 15 bin öğretmen ataması için mülakatlar başladı ve devam ediyor.

Konu ile ilgili olarak geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali Yıldırım: "Şu anda zannediyorum 20 binin üzerinde, 23 bin civarında öğretmen açığa alındı. Dolayısıyla ders sezonu da geliyor, okullar açılacak, öğretmen ihtiyacı var. Bu yüzden 15 bin öğretmen alınması konusunda Bakanlar Kurulu'nda bir karar aldık ve Milli Eğitim Bakanına gereğini yapması talimatını verdik." açıklamasını yapmıştı.

Sene sonunda yapılması beklenen 15 bin öğretmen ataması için başvuruların ne zaman başlayacağı ise henüz bilinmiyor.Kaynak: Kamupersoneli.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim