Öğretmen Diyarı

Müdür yardımcılığı atamalarının önündeki engel kalktı,Yönetmelik değişti MEB müdür yardımcılığı atamaları yapılacak
 Yönetmelik değişti MEB müdür yardımcılığı atamaları yapılacak
MEB personellerini sevindiren haber CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil’den geldi. İrgil twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada müdür yardımcılığında yazılı sınavdan başarılı olmuş ve atama bekleyen yaklaşık 17 bin kişiye müjdeli haberi verdi.

Yönetmelik Değişti

İrgil yapmış olduğu açıklamada Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yönetici atama yönetmeliği kastederek, MEB’in yönetmelik değişikliğini yaptığını, ilgili onayın Başbakan tarafından imzalandıktan sonra MEB müdür yardımcılığı atamalarının yapılacağını belirtti.

İrgil’e Teşekkür Mesajları

Milletvekili Dr. Ceyhun İrgilîn bu açıklamasının ardından müdür yardımcılığı ataması bekleyen yönetici adayları İrgil’e teşekkür mesajları gönderdi. İrgil’in twitter profilinde özgeçmiş bilgisi olan bölümde Tıp Doktoru-Bursa Milletvekili ibaresinin hemen yanına yer alan ve artık mağdur öğretmenler atanana kadar ATANMAYAN ÖĞRETMEN ifadesi dikkat çekiyor. İrgil’in son dönemde müdür yardımcılığı ataması bekleyen MEB çalışanlarına yönelik destek çalışması da bulunmaktadır.

Müdür Yardımcılığı Atamasında Sona Doğru

İrgil’in yapmış olduğu bu açıklamadan da görüleceği üzere MEB müdür yardımcılığı atamasını kısa süre içerisinde gerçekleştirecek. Geçtiğimiz günlerde de Müsteşar Yusuf Tekin müdür yardımcılığı sınava girenler mağdur edilmeyecekler  açıklamasından sonra MEB’in çalışmalarına hız vereceği düşünülüyordu.

Hatırlanacağı üzerine MEB müdür yardımcılığı ve müdür başyardımcılığı ataması için yazılı sınav yapmış ve yazılı sınavın ardından müdür yardımcılığı yazılı sınav konuları arasında Atatürkçülük konusu olmamasından dolayı Eğitim-İş sendikası tarafından dava açılmış ve dava sonucunda yürütmenin durdurulması kararı çıkmıştı.

Kaynak: www.ogretmenlericin.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim