Öğretmen Diyarı

MEB\'DEN \

İnsan kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu,  Eş durumu atamalar ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Öğretmen açığı bulunmayan illere atanmak isteyen öğretmenlerle ilgili farklı bir çözüm arayışına gittiklerini söyleyen Aydoğdu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

EŞLER YAKIN İLDE BULUŞACAK

Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nde de yeni bir uygulamaya gittik ve tayinleri ayrı yerlere çıkan öğretmenleri bir araya getirmek için çalışma başlattık. Aynı ilde bir araya gelemeyen öğretmen eşler boş kadronun olduğu en yakın ilde bir araya getirilecek. Aynı uygulama il içinde ilçelerde de uygulanacak. Bu sene eş durumu tayinlerinin yüzde 98’ini gerçekleştirdik. Yeni uygulamayla örneğin biri Ankara’da diğeri Van’da olan öğretmen eşler, kontenjan açığı olmayan Ankara’da buluşmak istediğinde farklı bir yol izleyeceğiz. Öğretmenlerimizi Ankara’da yer olmadığı için Ankara’ya en yakın illerde buluşturacağız.”

ÇERÇEVE YÖNETMELİK ÇİĞNENDİ

Eş durumu tayinlerinde Başbakanlık Çerçeve Yönetmelik’te yer alan eşi özel sektörde çalışanın eş durumu tayin talebi için en az 3 yıl sigortalı olma zorunluluğunun bu yıl Bakan Nabi Avcı’nın talimatıyla 1 yıl olarak uygulandığını da hatırlatan Aydoğdu, ancak ağustos ayı itibariyle atamalarda 3 yıl sigorta şartının aranacağını söyledi. Aydoğdu, geçtiğimiz hafta eş özründen tayin isteyen 13 bin 788 öğretmenin talebinin gerçekleştirildiğini açıkladı.

kaynak: kamuexpress.com
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol