Öğretmen Diyarı

Yöneticiliği Sona Eren Müdürlerle İlgili Önemli Duyuru

Yöneticiliği Sona Eren Müdürlerle İlgili Duyuru Okul yöneticiliği sona eren ve öğretmen olarak başka okullara atananların ilişik kesmeden okul müdürlüğü görevlendirmelerine başvuru yapabileceğine dair MEB'den duyuru yayımlandı.

 

Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmelik b)l 9/09/2014 tarih ve 4045649 sayılı yazı.

 

ilgi (a) Yönetmelik hükümleri gereğince, dört yıllık görev süresini tamamlayarak değerlendirmeye alınan müdürlerden yapılan değerlendirme sonucu 75 puanın altında alarak yöneticilik görevi sona eren ve öğretmen olarak ataması yapılanlardan ilgi (a) Yönetmeliğin 22. maddesi kapsamında müdürlüğe yeniden başvuruda bulunacakların; MEBBİS Başvuru Modülündeki engelleme nedeniyle başvuruda bulunamamaları nedeniyle mağdur edilmemeleri ve başvuruda bulunabilmelerinin sağlanabilmesi için ivedilikle atandıkları görev yerlerindeki görevlerine başlamalarının yapılması ilgi (b) yazımız ile bildirilmişti.

 

Ardından Bakanlığımızca MEBBİS Başvuru Modülünde yapılan güncelleme neticesinde, yöneticilik görevi sona erdirilerek öğretmen olarak ataması yapılanların atandıkları görev yerlerine başlamadan da başvuruda bulunabilmelerine olanak sağlanmıştır. Bu nedenle mağduriyetlerin oluşmaması için bu durumda olanların görevlerinden ayrılmadan Müdürlük başvurusunda bulunabileceklerdir. İlgililere önemle duyurulur.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim