Öğretmen Diyarı

Yaz Kursu Açan Okul Müdürlükleri Dikkat!
 MEB Yaz Kursu Açan Okul Müdürlüklerinin Dikkatine! Destekleme ve Yetiştirme Kursu (Yaz Kursu) Açan Okul Müdürlüklerinin Dikkatine
Destekleme ve yetiştirme kurslarıyla alakalı bakanlığımızla yapmış olduğumuz son görüşmeler sonucunda, aşağıdaki açıklamaların yapılması zorunluluğu doğmuştur.

1- Açılacak kurslar hali hazırda eğitim gören öğrencilerin sınıf seviyesinde açılacak. (örneğin: öğrenci 7. sınıfta okuyor ise,  7. sınıf kursları modüle girilecek. yine halihazırda 10. sınıfta okuyan öğrenci için 10. sınıf kursları modüle girilecektir.)

2- Her ne kadar aynı seviyede sınıf ve ders girişi yapılsa da, dersler okutulurken bir üst sınıfın dersi okutulacak. (örneğin: öğrenci 7. sınıf öğrencisi, ancak kursta işlenecek dersler 8. sınıf düzeyindeki dersler olacak.)

3- Sadece 7. sınıflarda, modüle girilecek derslerin yanında, 8. sınıfa ait olan inkılap tarihi dersi modüle eklenmiş, 7. sınıf ders seçiminde bu dersten kurs açmak isteyen okullarımızın sisteme bu dersi de eklemesi gerekmektedir.)

4- Modül tekrar okulların kullanımına açılmış olup, hatalı girilen sınıf veya dersler modül üzerinde acilen düzeltilecektir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim