Öğretmen Diyarı

Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavları Sonrası İşlemler İçin Bilgilerin Güncellenmesi (Önemli !!!)

Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavları sonrasında Orta Öğretim Kurumlarına yerleştirme işlemlerinde öğrencilerin e-okul veri tabanındaki bilgileri kullanılmaktadır. Bu nedenle öğrencilere ait bilgilerin tam ve güncel olması gerekmektedir.

 

 

 

Ayrıca Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından politika geliştirmek amacıyla, e-okul veri tabanı kullanılarak düzenli olarak bilimsel araştırma yapılmaktadır. Yapılan araştırmalarda anne-baba öğrenim durumu, kardeş sayısı, ailenin gelir durumu ve benzeri değişkenlerin güncel olması önem arz etmektedir.

 

 

 

E-Okul veri tabanında, çok kötü , düşük , orta , iyi , çok iyi şeklinde tanımlanan Ailenin Gelir Durumu değişkeni daha ileri istatistiki analizler yapabilmesi için Haneye Giren Aylık Toplam Gelir ile Hanede Yaşayan Kişi Sayısı şeklinde yeniden düzenlenmiştir.

 

 

 

Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavları sonrasında Orta Öğretim Kurumlarına yerleştirme işlemlerinde gerekli olan bilgilerin güncellenmesi, ayrıca yapılan analizlerin daha sağlıklı yapılabilmesi ve öğrencilerimize ilişkin net bilgilerin alınabilmesi amacıyla e-okuldaki tüm değişkenlerin güncellenmesi ve Ailenin Gelir Durumu na ilişkin değişkenin ise en geç 09/06/2014 Pazartesi gününe kadar yeniden girilmesi gerekmektedir.

 

 

 

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

 

 

www.personelmeb.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim