Öğretmen Diyarı

ÖSYM'den Üniversite Tercihleri Hakkında Son Dakika Duyurusu !
Ölçme , Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) başkanlığı , 2016 Üniversite tercihleri hakkında önemli bir duyuru yayımladı. İlgili duyuruda Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) 'nın tercih kılavuzundan çıkarıldığı bildirilirken, tercih süreci hakkında bir değişiklik olmadığı bildirildi. 

ÖSYM'nin Duyurusu Şu Şekilde; 2016-ÖSYS tercih işlemleri, 29 Temmuz 2016 tarihinde başlamış olup 3 Ağustos 2016 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. 2016- ÖSYS tercih süresi uzatılmayacaktır.
2016-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, 28 Temmuz 2016 tarhinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanmıştır.

28 Temmuz 2016 tarihinde ÖSYM’nin internet sayfasından yayımlanan kılavuzda yer alan Tablo-4'den Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) çıkartılmıştır. Adayların tercih işlemi için 1 Ağustos 2016 tarihinde ÖSYM’nin internet adresinden yayımlanan kılavuzu esas almaları ve bu tarihler arasında ÖSYM’nin internet sayfasında yer alabilecek duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.

Tercihleri arasında GATA'ya yer veren adayların 1 Ağustos 2016 tarihli Kılavuzdaki Tablo-4 bilgileri doğrultusunda tercihlerini güncellemeleri gerekmektedir.

2016 ÖSYS adaylarına önemle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Kamu personeli haberlerinden, gündemdeki gelişmelerden, son dakika haberlerinden ve çok daha fazlasından anında haberdar olabilmek için kamupersoneli.net'i takip etmeye devam edin.

Kaynak: Kamupersoneli.net | Ankara
Anahtar Kelimeler:
ÖSYMüniversite Tercihleri

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim