Öğretmen Diyarı

Öğretmenlere Nöbet Ücreti Verilecek Mi? Yusuf Tekin Açıklama Yaptı

Ankara'da düzenlenen toplantıda değindiği bir çok konunun yanı sıra öğretmenlerin merakla beklediği konulardan birisi olan öğretmenlere nöbet ücreti konusunda Müsteşar TEKİN önemli açıklamalarda bulundu.

Öğretmenler de bu açıklamanın ardından nöbet ücreti ile ilgili 2015 2016 eğitim öğretim döneminde sendikalara daha fazla baskı uygulayacaktır.  Bu konu Milli Eğitim Bakanlığının önemli ismi Müsteşar Yusuf Tekin'e de soruldu.  

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin'e Ankara'da katıldığı bir programda öğretmenler tarafından yöneltilen soruya verdiği cevapta hem olumlu mesaj verdi hem de bir anlamda topu maliye bakanlığına attı. Toplantıda değindiği bir çok konunun yanısıra öğretmenlerin merakla beklediği konulardan birisi olan öğretmenlere nöbet ücreti konusunda Müsteşar TEKİN'in açıklaması şu şekilde; "Bunlardan biri, öğretmenlerimize nöbet ücreti verilmesi konusunda. Diğeri yetiştirme kursları ile ilgili. Yeni dönemde öğretmenlerimize nöbet ücreti verileceğini düşünüyorum.

Ama bunun rakamsal boyutu hakkında şimdiden bir şey söylemek zor.

O konu bakanlar kurulunun takdirinde. Ama bunun rakamsal boyutu hakkında şimdiden bir şey söylemek zor.

O konu bakanlar kurulunun takdirinde." diye açıklamada bulunarak 2015-2016 eğitim öğretim yılında öğretmenlere nöbet ücreti verilmesi ile ilgili yeşil ışık yaktı. Ancak önümüzde bir koalisyon sözkonusu ve bu durumun öğretmenlere nöbet ücretine nasıl yansıyacağı da merak konusu olacak.

 

Kaynak:Kamuajans.comDikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim