Öğretmen Diyarı

ÖĞRETMENE ROTASYON UYGULANACAK MI? TEKİN'DEN AÇIKLAMA

Bu yıl gündeme gelen ve öğretmenlerin gündemini uzun süre meşgul eden öğretmene rotasyon uygulanması konusunda MEB Müsteşarı Yusuf TEKİN rotasyon uygulmasının bu yıl hayata geçirileceği açıklamasında bulundu. Daha önce 6 , 8 ve 12 yıl tartışması yapılan ve nihayetinde 12 yıl olarak karara bağlanıp yönetmeliği çıkartılan öğretmene rotasyon uygulamasında bu durumdan etkilenecek öğretmen sayısının yaklaşık 8 bin öğretmen olduğunun ve mutlaka bu yıl rotasyonun hayata geçirileceğini söyledi.

MEB Müsteşarı Yusuf TEKİN yaptığı toplantıda ayrıca başka önemli konulara da değindi.


1) Yönetici atama yönetmeliğinin yeniden düzenleneceğini, okul müdür yardımcılarının atanmalarında ilana çıkılarak atama yapılma yönteminin uygulanacağını,

2) Öğrenci disiplin yönetmeliklerinde özellikle de lise (ortaöğretim) disiplin yönetmeliğinde değişiklikler yapılacağını, bakanlığa yansıyan disiplin sorunlarının değerlendirildiğini ve buna göre düxenlemeler yapılacağını bildirdi.

3) Teog sonrası kayıtlara da değinen MEB Müsteşarı Yusuf TEKİN özel okul kayıtları ile ilgili bu yıl hayata geçecek olan sistemle özel okula kayıt yaptıranlar devlet okullarına tercihte bulunmayacaklarını hatırlattı.

4) Okulları ve okul yöneticilerini yakından ilgilendiren bir diğer konuda; Milli Eğitim Bakanlığı bundan sonra okul bazında bütçe hazırlayacak. Henüz tamamlanmayan çalışmanın çalışmalaraının devam ettiğini de sözlerine ekled.
 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim