Öğretmen Diyarı

Öğretmen atamaları 2015 Kpss Puanına göre yapılacak

 MEB Bakanı Nabi Avcı; öğretmen atamaları ile ilgili kendine yöneltilen sorulara cevap vererek atamaların ne zaman gerçekleştirleceğini açıkladı. Bu konu hususunda popülist yaklaşımda olmadığını dile getirdi.

 Öğretmen atamaları konusunu defalarca açıkladığını belirten Avcı, üzülerek söylemek isterim ki, beklenti içinde olan öğretmenlerimizin sayısı çok fazla. Fakat bununla birlikte sınava ilk defa girecek adaylarda çoğunlukta fakat Temmuz ayında gerçekleştirilen sınava öğretmen adaylarını da alıyoruz diyen Avcı, alınan puanlara göre Ağustos ayı içinde atamalar gerçekleştiriliyor açıklamasında bulundu. Geçen yıl bu sürecin nasıl işlediği ile ilgili de bilgiler verdi. Geçen senede Temmuz ayında sınav ile alan sınavlarının olduğunu belirtti.

Alınan puanla birlikte Ağustos ayında atama işlemlerinin gerçekleştiğinin altını çizdi. Bununla birlikte 2014 senesindeki sınav puanlarıyla Şubat ayında da atama olduğunu belirtti. Yeniden sınava girecek bir çok öğrenci olduğu için atamaları yeniden Ağustos ayında yapmayı planlıyoruz diyerek atamalara açıklama getirdi. Nisan yada Mayıs ayında tayin yapılması doğru bir zaman değil.

Atanan öğretmenler Haziran ayında öğretmenlik yapamayacakları için atamaya uygun zaman değil diyerek düşüncelerini dile getirdi. Okullar kapanırken yeni bir atamanın yapılması doğru olmaz dedi.

Bizi şimdi alın biz onada razıyız diyen binlerce öğretmen adayı olduğunu belirten Avcı; Eylül'e dek maaş vermeyin diyemezsiniz. Eylül'de görevimize başlarız demek yanlış olur bu iş böyle olmaz dedi. KPSS sınavı Temmuz'da gerçekleşecek. Seçim ataması gibi popülist yaklaşımlar beklemeyin diyerek Ağustos ayında atama yapılacağını belirtti.  

 

mebmedya.com


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol