Öğretmen Diyarı

NABİ AVCI\'DAN KURS ÜCRETLERİ KONUSUNDA ŞOK AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı gündeme dair yaptığı bugünkü konuşmada bir çok açıklamalarda bulundu.

Okullarda takviye kurs öğretmenler merakla takviye kurslara yapılan zammın ne zaman gerçekleşeceğini beklerken Nabi Avcı çok çarpıcı açıklamalarda bulunarak kurs ücretleri konusunda hiç niyeti olmadığını gösterdi.

Takviye kurslarına, 2 milyonun üzerinde öğrencinin yararlandığını belirten Bakan Avcı,  buralarda 100 binin üzerinde öğretmenin de gönüllü ve üstelik düşük ücretlerle çalıştığını dile getirdi ve  Bakan Avcı, bu kurslarda fedakarca hafta sonlarını veren öğretmenlere teşekkür etti.

Bu takviye kurslarda görev alan öğretmenlerin talebi olmamasına rağmen deniliyor ki öğretmenlerin talepleri de vardı yasa de onaylandı ama halen ücret artışının adı bile yok.

Öğretmenlere daha fazla ücret vermeyi istediklerini belirten Bakan Nabi Avcı,

"Bunu yapamıyoruz ama bu kurslara katılan öğretmenlerimizin,

hizmet puanlarına,

paramız yoksa da onları taltif edecek ve kendi branşlarındaki öğretmenlerle yarıştıkları her ortamda onlar bir puan, bir iki adım önde gidecekler" diye konuşarak kurs ücretlerinde artışın yapılmayacağı daha doğrusu Bakanlığın ne zaman ve ne şekilde yapacağı veya gerekirse yapmayacağı konusunda olumsuz bir tablo ortaya koydu. Sözler Bakan’a aittir ve herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.

Bu sözlere inanmak kolay değil onun için direk linki veriyoruz MEB sitesinde geçen bölümün. Öğretmenler kitap tavsiye etme zorunluluğundan kurtulacak bölümde bulunmaktadır yazı!Bakan Avcının Röportajı İçin Tıklayınız

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol