Öğretmen Diyarı

Nabi Avcı TEOG Hakkında Net Konuştu: İptali Söz Konusu Değil

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın konuşmasından alınan bazı kesitler aşağıda belirtilmiştir. 

 

Nabi Avcı: ''Mili Eğitim Bakanlığı olarak bu projenin hem derinleşerek hem yaygınlaşarak sürdürülmesi için elimizden geleni yapacağız" dedi. 

 

Yabancı dil eğitimi ile alakalı sözlerine "Bir dil bir insan, iki dil iki insan, buraya uyarlarsak, bir dil bir okul, iki dil iki  okul . Üçüncü dil İngilizcenin önemini biliyoruz. İleride yapacakları meslekler açısından öğrencilerimiz ana dillerinin yanı sıra ne kadar farklı dili öğrenirlerse o kadar, hem kendilerine hem mesleklerine katkıda bulunabilirler. Bunun için biz Mili Eğitim Bakanlığı olarak bu projenin hem derinleşerek hem yaygınlaşarak sürdürülmesi için elimizden geleni yapacağız" olarak devam etti.

 

Mahkeme süreçlerinin çok uzun sürdüğünü belirten Avcı:

 

"O zaman en azından mağduriyet algısı oluşuyor. Bunu önlemek için zaten sanıyorum bugün görüşülecek Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda. MEB olarak bizim açımızdan çok önemli olan bir kanun maddesi var. MEB ve ÖSYM'nin yaptığı sınavlara ilişkin itiraz başvurularında belli bir süre içinde mahkemelerin karar vermesini öngörüyoruz. Eğer bu önerimiz kabul edilir, yasalaşırsa ki muhalefetin bu konuda desteği olduğunu biliyorum. İnşallah bu bakımdan el birliği ile bu yasal düzenleme gerçekleşmiş olur. O zaman sınav sonuçlarının ilanından sonra bir hafta içerisinde mahkemeye müracaat etmek isteyenler mahkemeye müracaat etsinler, itirazlarını yapsınlar, mahkeme bir ay içerisinde kararını versin. Temyiz 15 gün içerisinde bunu sonuçlandırsın ve biz de iş işten geçmeden, çocuklar okula başlamadan, sınavlar başlamadan gerekli düzenlemeleri, eğer mahkeme bu konuda bir iptal kararı verirse, onu rahatlıkla zamanında, kimseyi mağdur etmeden uygulayabilelim diye böyle bir yasal düzenlemeyi komisyona getirdik." dedi. 

 

mebpersonelleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim