Öğretmen Diyarı

MEB\'den velilere uyarı!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğrenci velilerini, Bakanlıktan dönüşüm için izin alan özel temel liselere kayıt yaptırmaları konusunda uyardı.


MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünce, dershanelerden özel okula dönüşen kurumlara öğrenci kayıtları konusunda uyarı yazısı yayımlandı.

      

Yazıya göre, MEB'e dönüşüm programına alınan bazı özel dershanelerin kurum açma izni ile iş yeri açma ve çalışma ruhsatı değişikliği yapmadan özel temel lise olarak faaliyette bulundukları yönünde duyumlar geldi.

      

Bakanlıktan izin almayan kurumların, özel temel lise faaliyetlerine ilişkin reklam ve ilan verdikleri, ayrıca öğrenci kaydı yaptıkları anlaşıldı.

      

Bakanlık, bunun üzerine velilere "Öğrenci ve velilerimizin mağdur olmamaları için kayıt yaptırılacak özel temel liselerin Bakanlığımızdan izin alıp almadığını araştırarak kayıt yaptırmaları gerekiyor" uyarısını yaptı.

      

MEB, öğrenci ve velilerin, mağdur olmamaları için onay alan 48 temel lisenin adını Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün web sayfasında yayımladı. Öğrenci ve veliler, kayıt yaptıracakları temel liseleri, bu siteden kontrol edebilecek.

      

Bakanlık yetkilileri, izin alan özel temel liselerin listesinin sitede sürekli güncelleneceğini bildirdi.

 

Kaynak: Anadoluajansı

Anahtar Kelimeler:
meb den velilere uyarı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim