MEB\'DEN OKULLARA UYARI!

Milli Eğitim Bakanlığı, veli toplantılarında siyasi propaganda yapıldığı ihbarlarının artması üzerine 81 ilin Valiliği’ne uyarı yazısı gönderdi. Bu yazının neden gönderildiği anlaşılamadı. Özel okulları hedeflediği değerlendiriliyor.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı,  sayılar git gide artan veli ihbarları üzerine hareket geçti. Milli Eğitim Bakanlığı 22 Ocak’ta 81 ilin Valiliklerine bir uyarı yazısı gönderdi. Yazıda “Bakanlığımıza bağlı ve denetimi altındaki bazı okul ve kurumlarda , eğitim ve öğretim faaliyetlerinin amaç ve hedefleri dışında öğrenci velileriyle siyasi, ideolojik konularda toplantı ve görüşmeler yapıldığına dair Bakanlığımıza bilgiler ulaşmaktadır” denilerek uyarının neden yapıldığı belirtildi. Bakanlık kaynakları ihbarların genelde özel okullardan geldiği belirtildi. Doğu illeri başta olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinden de benzer ihbarlar alındığı kaydedildi. 

 

657’li hatırlatma yazısı... 

 

MEB Rehberlik ve Denetim Başkanlığı’nın tüm valiliklere ve il Milli Eğitim Müdürlükleri’ne gönderdiği yazısında Anayasa’nın 42’nci maddesi olan Eğitim ve Öğretim Hakkı ve Ödevi kanunun hatırlatıldığı görüldü. Bakanlık uyarı yazısında eğitim kurumlarında sadece eğitim, öğretim,araştırma ve inceleme ile ilgili faaliyetler yürütülür”  denilerek memurların tabi olduğu 657 sayılı yasa gereği tarafsız olmaları gerektiğinin altı çizildi. Bakanlık, Valilik ve Milli Eğitim Müdürlerinin gelen ihbarları ciddiyetle değerlendirmesi istenildi. Siyaset yapan öğretmenler ve kurumlar hakkında yasal sürecin başlatılması da istendi. 

 

personelmebhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim