Öğretmen Diyarı

MEB’den ders kitapları için çalıştay

MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Elektronik Eğitim İçerikleri Daire Başkanı Zekeriya Erbeyi, öğrencilerin önüne en iyi kitapları getirmeyi amaçladıklarını, bunun için de öğretmenlerin vereceği fikirlere inandıklarını belirtti.

Adana Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nca düzenlenen Ders Kitapları Değerlendirme Çalıştayı, Adana'da yapıldı.      

Elektronik Eğitim İçerikleri Daire Başkanı Erbeyi, çalıştayın açılışında, kalabalık bir ekiple ve uzun bir çalışma sonucunda kitapların hazırlandığını belirterek şunları söyledi:
"Bizim öz değerlerimiz var, etik anlayışlarımız var. Her şey programda değildir ama anlatım tarzı ve görsel olarak oraya bizim derslerimizin dışında herhangi bir şey yansımışsa elbette onu tespit edeceğiz ve düzeltilmesini sağlayacağız. Yani bizim milli manevi değerlerimize veya öğrenci pedagojisine aykırı şeylerin kitaplarımıza yansımaması gerek. Amacımız, çocuklarımızın önüne en iyi kitapların getirilmesi. Bunun için öğretmenlerimizin vereceği fikirlere inanıyoruz çünkü o kitapları okutacak da hataları tespit edip düzelterek öğrenciye yansıtacak da öğretmenlerimizdir."      

İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar da eğitimde en önemli unsurlardan birinin çocuklara hangi bilgilerin öğretileceği hususu olduğunu, bu bilgilerin de eğitim programlarıyla belirlendiğini belirtti.      

İki gün sürecek çalıştayda öğretmenlere ders kitapları inceleme kriterleri hakkında bilgi verilecek, ders kitapları bu kriterlere göre incelenecek ve çalıştay sonuçları görevli öğretmenlerce rapora dönüştürülüp Ankara'ya gönderilecek.     

Kaynak: Anadoluajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim