Öğretmen Diyarı

MEB ZORUNLU HİZMET YÜKÜMLÜSÜ ÖĞRETMENLERİN TESPİTİ İLE İLGİLİ DUYURU

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü İl Milli Eğitim Müdürlüklerine Zorunlu Hizmet Yükümlüsü Öğretmenlerin Tespiti ile İlgili bir mail gönderdi.

MEB Zorunlu Hizmet Yükümlüsü Öğretmenlerin Tespiti ile İlgili Duyuru - Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü İl Milli Eğitim Müdürlüklerine Zorunlu Hizmet Yükümlüsü Öğretmenlerin Tespiti ile İlgili bir mail gönderdi.


Milli Eğitim Bakanlığı İl Dışı Yer Değiştirme ( atama-tayin ) başvuruları yaklaşırken Zorunlu Hizmet Yükümlüsü Öğretmenlerin Tespiti hakkında İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü İl Milli Eğitim Müdürlüklerime bir mail göndererek Zorunlu Hizmet Yükümlüsü Öğretmenlerin Tespitinin nasıl yapılacağı konusunda bilgi verdi.


İLGİLİ MAİL: Konu: Zorunlu hizmet yükümlüsü öğretmen tespiti 04.06.2015


İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNE


Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerin tespitine ilişkin 03-09 Haziran 2015 tarihleri arasında http://ikbs.meb.gov.tr adresine giriş yapılarak zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerin tespiti sağlanacaktır.Zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunan öğretmenlerin tespitinde Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 44., 45, 46, ve 47. maddelerine göre işlem yapılması gerekmektedir.


Sisteme giriş için MEBBİS şifresi (Resim-1) kullanılacaktır. Sisteme giriş sonrasında “Atama Modülü” üzerindeki “Zorunlu Durum Tespit /Personel Durumu”  menüsünden giriş yapılacaktır. Bilgilerinize İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü 

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim