Öğretmen Diyarı

MEB, Resmi Sosyal Medya Hesaplarını Açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı artık sosyal medyada da olacak. İşte bakanlığın resmi Facebook, twitter ve instagram hesapları...

- Milli Eğitim Bakanlığı,  öğrencileri, velileri bilgilendirmek ve kamuoyunu ile iletişimin etkili şekilde sağlanması amacıyla sosyal medya hesapları açtı. Bilindiği gibi ALO 147 ile öğrenciler, veliler, eğitimciler ve yurttaşlar ile iletişim halinde olan bakanlık, artık sosyal medyada da yer edinecek.

 

 Milli Eğitim Bakanlığı, Facebook, Twitter ve İnstagram hesaplarını duyurdu. Bakanlık ayrıca Youtube video izleme sitesinde de bir kanal oluşturdu. Bakanlığın bu şekilde adımlar atması Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı'nın iletişim profesörü olmasından kaynaklandığı düşünülüyor. MEB, yayınlanan hesaplardan haberler, paylaşımlar ve gönderiler yayınlamaya başladı.

 

 Bundan sonra Öğretmen atamaları, il içi ve il dışı öğretmen tayinleri, ehliyet sınavları, TEOG sınavı, şube müdürlüğü sınavları, özür durumu tayinleri ve MEB ile ilintili her ne varsa bu sosyal medya hesaplarından duyuru yapılacak. Bakanlığın ayrıca kendi web sitesi meb.gov.tr'den de yine duyuru ve haber yayınlamaya devam edeceği bildiriliyor. Yapılan açıklamada aşağıdaki hesaplar dışında Milli Eğitim Bakanlığı'nın daha önceden açılmış bir hesabının bulunmadığını ve bundan sonra da yine aşağıdaki hesaplar dışında herhangi bir hesap açılmayacağını ifade eden yetkililer, başka hesaplara itibar edilmemesi gerektiğini de duyurdu.

 

 Milli Eğitim Bakanlığı sosyal medya hesapları ise şöyle;

 

FACEBOOK

Facebook.com/mebbasinmus

 

TWİTTER

Twitter.com/meb_basin

 

İNSTAGRAM

instagram.com/mebbasin

 

YOUTUBE

Youtube.com/c/mebbasin

 

 

mebmedya.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim