Öğretmen Diyarı

MEB, OKULLARI UYARDI

Lütfi ERDOĞAN

Manisa'nın Soma İlçesi'ndeki Eynez sahası maden ocaklarında meydana gelen ve 301 işçinin hayatını kaybettiği maden faciası nedeniyle, 95'inci yılında, yarın, 19 Mayıs kutlamaları yalnızca "resmi" düzeyde gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Tayyip Erdoğan ve siyasi parti liderleri, tören kapsamında ilk olarak Anıtkabir'i ziyaret edecek. Liderler, Aslanlı Yol'dan yürüyecek ve Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakılacak. Devlet erkanı daha sonra saygı duruşunda bulunacak ve İstiklal Marşı okunacak. Cumhurbaşkanı Gül, Misak-ı Milli Kulesi'ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayacak.

Manisa Soma'daki maden faciasının ardından Türkiye genelinde 3 gün yas ilan edilmiş; 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda gerçekleştirilecek resmi tören dışındaki tüm kutlama programları da iptal edilmişti. Bu kapsamda tüm yurtta, kurum ve kuruluşlar da yapılması planlanan şenlik, konser ve kutlamaların iptal edildiğini duyurmuştu.

MEB, OKULLARI UYARDI

İptaller kapsamında okul ve stadyumlarda da kutlama törenleri yapılmayacak. Başbakanlık'ın yayınladığı iptal genelgesini illere gönderen Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), kutlama törenlerinin çelenk koyma dışına çıkmamasını istedi. Bakanlık tören sırasında şenlik, konser, eğlence ve kutlama faaliyetlerinin yapılmaması konusunda uyarıda bulundu.

BELEDİYELER DE İPTAL ETTİ

Çankaya Belediyesi de diğer resmi ve özel kurum ve kuruluşlar gibi, Soma'da yaşanan maden faciası nedeniyle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için önceden planladığı tüm kutlamaları iptal etti. Belediye, kutlamalar yerine Atatürk'ün Çankaya'sında birçok cadde ve sokağı Atatürk posterleri ve Türk bayrakları ile donattı.

 

\"Habertürk\"

Anahtar Kelimeler:
MebOKULLARI UYARDI

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim