Öğretmen Diyarı

Meb, Öğrenci Öğretmen Ve Velilere Mektup Gönderecek
T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
Destek Hizmetleri Genel MüdürlüğüKonu:Öğrenci Broşürü ve Bilgilendirme Mektupları


…………….. VALİLİĞİNE
(İl Millî Eğitim Müdürlüğü)
Bakanlığımızca 2013-2014 eğitim-öğretim yılında birinci dönem merkezi sistem ortak sınavının 2013 yılı Kasım ayının son haftasında yapılması planlanmıştır. Ortaokulların 8’inci sınıfında öğrenim gören öğrencilere uygulanacak ortak sınav hakkında, öğrenci, öğretmen, idareci ve velilerin sağlıklı bilgilendirilmesi amacıyla öğrenci broşürü, veli bilgilendirme mektubu, öğretmen bilgilendirme mektubu ile idareci bilgilendirme mektubu dağıtılacaktır.

İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, dağıtım planına göre yüklenici tarafından gönderilen broşür, afiş ve mektupları, irsaliye veya benzeri belgeler ile teslim alacaklardır. Teslim alınan broşür ve mektuplar ile afişlerin irsaliyede belirtilen adetlere uygun olup olmadığı kontrol edilecek, eksikler irsaliye üzerine yazılacak, fazlalıklar ise teslim alınmayacaktır. İrsaliyeye teslim alan ve teslim eden görevlinin adı soyadı ve teslim tarihi yazılarak imzalanacaktır. İrsaliyenin nüshası yüklenici temsilcisine verilecektir. 

Ortaokullara, 8’inci sınıf öğrenci sayısınca, öğrenci broşürü ve veli bilgilendirme mektubu, öğretmen ve idareci sayısınca öğretmen bilgilendirme mektubu ve idareci bilgilendirme mektubu teslim edilecektir. Teslim edilen broşür ve mektuplar zaman kaybedilmeden dağıtılacaktır.

Öğretmenlere yönelik hazırlanan afişler ise okullara dağıtılacak ve okulun uygun bir yerine asılması sağlanacaktır.

Öğrenci broşürü ve bilgilendirme mektuplarının herhangi bir aksaklığa meydan verilmeden öğrenci, öğretmen ve velilere ulaştırılmasından il/ilçe milli eğitim müdürleri sorumlu olacaktır.
Bu açıklamaların ilçe milli eğitim müdürlükleri ve okul/kurum müdürlüklerine iletilmesi hususunda, Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Yusuf TEKİN 
Bakan a.
Müsteşar

Hangi İle Kaç Broşür?

 

 

Kaynak: egitimhane.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol