Öğretmen Diyarı

MEB Müsteşarı Tekin\'den Açıklamalar

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, “5’inci sınıfta öğrencilerimizin yaş itibariyle dil öğrenmek için uygun bir dönem olduğu sonucuna ulaştık. Dil ağırlıklı bir süreç olsun istiyoruz. Bir altyapı hazırlıyoruz. Müfredatın nasıl şekilleneceği çalıştaylar sonucunda ortaya çıkacak” dedi.


NTV’de canlı yayına katılan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, eğitim gündemi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle 5’inci sınfta yabancı dil ağırlıklı bir müfredat uygulamak istediklerini açıklayan Tekin, özetle şunları söyledi:

Sayın Bakanımızın göreve başladığı tarihten itibaren her uygulamayı tartışarak yürütüyoruz. Bu konudaki tartışma da buradan ortaya çıktı. Biz 5’inci sınıf öğrencilerimizin yaş itibariyle dil öğrenmek için en uygun dönem olduğu sonucuna ulaştık. Türkiye’de ortalama bir öğrencimiz yabancı dil dersi alıyor ama mezun ettiğimiz çocukların yeterince dil öğrenmediğini kabul ediyoruz.  

5’inci sınıf müfredatında daha iyi bir dil öğretebilir miyiz diye bir şey oluşturduk. Bu çalışmalar neticelendikten sonra pilot olarak uygulama yapılabilir. Gerekli çalışma neticelenmiş değil. Bir altyapı oluşturuyoruz. Bu tartışmalardan sonra netleşecek ne olacağı. Dil ağırlıklı bir süreç olsun istiyoruz. Müfredatın nasıl şekilleneceği bu çalıştaylar neticesinde belli bir sonuca ulaşacak. Pilot uygulama başarılı olursa Türkiye geneline yaymayı düşünüyoruz.

Hürriyet Eğitim

\"Hürriyet\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim