Öğretmen Diyarı

Hamza AYDOĞDU, En Fazla İhtiyaç Duyulan Branşları Açıkladı

TÜRKKAMU.NET-ÖZELHABER- MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU 2015 Ağustos Öğretmen Atamaları Hakkında Bilgi Verdi. En Fazla İhtiyaç Duyulan 25 Branş, öğretmen atamaları ne zaman? Bütün detaylar haberimizde.

ÖZEL BİR TV PROĞRAMINA KATILAN MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU, 2015 Ağustos Öğretmen Atamaları Hakkında Bilgi Verdi.


AYDOĞDU: Ağustos ayında 37 bin öğretmen ataması yapılacağını ve atamaların Ağustos ayının son haftasında yapmayı düşündüklerini belirtti.


AYDOĞDU, KPSS’nin sonuçlandığını fakat 2 alanda (COĞRAFYA ve SOSYAL BİLGİLER) mahkeme kararı devam ettiğini bu alanlarla ilgili sonuçların henüz açıklanmadığını fakat bu alanlara verilen kontenjanların belirleneceğini ve ilana çıkacağını diğer bütün alanlarda atama yaptıktan sonra mahkemenin vereceği karara göre bu iki branşla ilgili de müracaatlar alınıp  atamaların yapılacağını belirtti.


Kendisine çok sayıda mail geldiğini aktaran AYDOĞDU: MEB’in atama yaparken mezun sayısına göre atama yapmadığını; okullardan alınan normlara, öğretmen ihtiyaçlarına ve o branştan öğretmen fazlalıkları dikkate alınarak branşların dağıtımının olduğunu altını çizerek belirtti ve yukardan aşağı en fazla ihtiyaç duyulan branşları sıraladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim