Öğretmen Diyarı

Engelli Öğretmenlik başvuruları 3-7 Mart arası

T.C.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI 


İnsan Kaynaklan Genel Müdürlüğü

Sayı : 68S98891/903/800574     24/02/2014

Konu : Engelli Öğretmen Alımı


VALİLİĞİNE

(İl Milli Eğitim Müdürlüğü)

Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarına 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 53 üncü maddesi çerçevesinde, 2012 yılında yapılan Özürlü Memur Seçme Sınavı’na (OMSS) katılanlar arasından OMSS puan üstünlüğüne göre engelli öğretmen alımı yapılacaktır.

Adaylardan 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlar yanında 06/05/2010 tarihli ve 27573 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde belirtilen özel şartlar aranacaktır.

Başvuruda adaylardan diploma veya öğrenim durumu, pedagojik formasyon ve 2012 yılı ÖMSS sonuç belgesi ile özürlü sağlık kurulu raporu istenecektir. Ayrıca adaylardan, herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda devlet memuru olarak çalışıp çalışmadığına ilişkin beyanları alınacaktır. Çalışanlar ise görev yaptıkları kurumdan muvafakat belgesi (Ek-l/b) alacaklardır.

Adaylar, başvurularını http://mebbis.meb.gov.tr veya http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formunu doldurmak suretiyle 03-07 Mart 2014 tarihleri arasında yapacak; başvuru formunun çıktısını, istenilen belgeler ile il milli eğitim müdürlüklerine onaylattıracaklardır.

Geçerli başvuru sahibi adaylar ÖMSS puanı üstünlüğüne göre sıralanacak, alanlar itibarıyla belirlenen kontenjanlara yerleştirmeler ÖMSS puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Hamza AYDOGDU

Bakan a.

Genel Müdür V.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol