Öğretmen Diyarı

AVCI\'DAN MEZUNİYET TÖRENİ UYARISI!

TC.

 

MİLLÎ EĞİTİM HAKANLIĞI

Strateji Geliştirme Başkanlığı

 

Sayı : 99074258/610/1952679 15/05/2014

Konu: Milli Yas

 

Manisa’nın Soma ilçesinde yalanan maden faciası milletçe hepimizi derinden üzmüştür. Milli Eğitim Bakanlığı olarak, hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar, ailelerine ve bütün milletimize sabırlar dileriz.

 

Bu elim ve müessif hadiseye ilişkin olarak Başbakanlıksan yapılan açıklamada, 13 Mayıs 2014 tarihinden itibaren ülkemizde üç günlük millî yas ilân edildiği ve yas alameti olarak bugün tüm yurtta ve dış temsilciliklerimizde bayrakların yarıya indirileceği' belirtilmiştir.

 

Bakanlığımıza bağlı merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatları ile bütün okul ve kurulularımızda, Başbakanlıktan yapılan açıklamalar doğrultusunda gerekli tedbirlerin alınması ve ilân edilen millî yas süresince ve devamında gerekli hassasiyetin gösterilmesi büyük bir önem taşımaktadır.

 

Millet olarak kederde, tasada ve kıvançta ortak olduğumuz şuuru ile bütün okul ve kurumlarımızda, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı ile önemli gün ve haftalarla ilgili programların, mezuniyet törenlerinin bu hassasiyetle gerçekleştirilmesi ve yapılan bu düzenlemelerin gerekçelerinin öğrencilerimize ayrıntılı olarak açıklanması uygun olacaktır.

 

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

 

Nabi AVCI 

Millî Eğitim Bakanı

 

DAĞITIM: A ve B Planı

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol