Öğretmen Diyarı

AÖF 2015-2016 öğretim yılı bahar dönemi kayıt yenileme duyurusu

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2015-2016 öğretim yılı bahar dönemi kayıt yenileme duyurusu yayınlandı. Kayıt yenileme işlemleri ne zaman başlayacak?
Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan duyuruda Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2015-2016 öğretim yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemlerinin ne zamanlar arasında yapılacağını ve ödeme işlemleri hakkında bilgi verildi. İşte tüm gerekli detaylar;

Yapılan duyuruda kayıt yenileme işlemleri ne zaman başlayacak? Ders ekle-sil işlemi ve kayıt yenileme ücretinin ödenmesi ile yapılabilecek. Kayıtlar 22 Şubat 2016 - 04 Mart 2016 tarihleri arasında yapılacak. Mazeretli kayıt yenileme işlemleri ise  04 Mart 2016 tarihinde kayıtlarını yeniletebilecekler.

2015-2016 öğretim yılı bahar döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları 30 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde Fakülte tarafından yapılacağı belirtildi. Öğrenciler tekrar ettiği dersler hariç olmak üzere, Fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilecekler. 
Ders ekle-sil işlemi AÖF’nin aşağıdaki internet adresi “Ders Ekle-Sil” sistemi üzerinden yapılacak.

22 Şubat – 04 Mart 2016 tarihleri arasında kayıt yenileme bedelini ödeyen, ancak tekrar ders ekle işlemi yapmak isteyen öğrenciler 03, 04 Mart 2016 tarihlerinde aynı internet sitesinden “Mazeretli Ders Ekleme İşlemleri” bağlantısından ders ekle işlemi yapabileceklerdir.

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri tarafından yapılan ders ataması sonucu, atanmayan dersi kalan ve bu dersleri alması halinde mezun olabilecek durumdaki öğrencilerin 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ekle işlemi yapmaları gerekiyor.

Ödeme ve diğer tüm işlemler hakkında ayrıntılı duyuruyu aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.AÖF Duyurusu için TIKLAYINIZ
Ders Ekle-Sil İşlemleri için TIKLAYINIZ

 

Kaynak: www.mymemur.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim