Öğretmen Diyarı

Adalet Bakanlığı Lise Mezunu İnfaz ve Koruma Memuru Alımı için Kimler Başvuruda Bulunabilir?
Adalet Bakanlığı İnfaz Koruma ve Memuru Alacak! Kimler İnfaz ve Koruma Memuru Olabilir?  

Adalet Bakanlığı'na Bağlı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 3 bin 258 İnfaz ve Koruma Memuru alımı yapacak. Söz konusu alımlar için kimler başvuruda bulunabilir? Başvurular ne zaman başlıyor? Detaylar Kamu Personeli haberlerinin tek merkezi kamupersoneli.net'de...

Bakanlık 3 Bin 721 Sözleşmeli Personel İstihdam Edecek


Adalet Bakanlığı'na Bağlı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nün 3 bin 721 sözleşmeli personel istihdam edeceğini daha önceki haberlerimizde duyurmuştuk. CTE sözleşmeli personel alımı için çıktığı ilanda 3.258 infaz ve koruma memuru, 201 büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), 63 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 49 teknisyen, 121 destek personeli (şoför), 14 destek personeli (aşçı), 15 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere 3.721 kişilik bir istihdam yapılacağını duyurmuştu.  Kamupersoneli.net' e gelen yorumların büyük bir çoğunluğu kimler infaz ve koruma memuru olabilir? oluyor.
İnfaz ve Koruma Memuru Olabilmek için Gerekli Şartlar Nelerdir?


 
Peki ilanda bununla ilgili şartlar belirtilmiş midir? Evet CTE tarafından çıkılan ilanda başvuruda bulunabilmek için tüm şartlar belirtilmiştir.  Halk arasında gardiyan olarak bilinen infaz ve koruma memuru olmak isteyen adayların en az lise mezunu olması, 18 yaşını doldurmuş olması, lisans mezunları için KPSS 2016, önlisans ve ortaöğretim için KPSS 2014 'den en az 70 puan almış olması gerekiyor. Ayrıca Erkeklerde 170 cm., kadınlarda 160 cm.’den kısa boylu olmamak, 30 yaşını bitirmemiş olmak, Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak da ilgili ilana başvuruda bulunabilmek için gereken şartlar arasında.


Kaynak:www.kamupersoneli.net
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim