Öğretmen Diyarı

4-B Sözleşmeli İmam alımı neden iptal edildi!
DiNiHABERLER.COM / öZEL iÇERiK

27.7.2016 tarihinde okurlarımıza duyurmuş olduğumuz sınavla ilgili son dakika gelişmesinde Diyanet; "Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri, 5 bin sözleşmeli personel alımı ile ilgili haber sitemize yaptıkları açıklamada; "4-B Sözleşmeli İmam-Hatip Alımı Sözlü Sınavının iptal olup olmayacağı veya ne zaman yapılacağı konusunda sınav komisyonun alacağı kararlar doğrultusunda hareket edileceği belirtildi." açıklamasını duyurmuştuk. Komisyon toplandı ve kararını açıkladı..

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2016 Yılı 4-B Sözleşmeli İmam-Hatip Alımı Sözlü Sınavı ile ilgili (SÖZPER-2016-III)gün içerisinde bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada: 

"Diyanet İşleri Başkanlığınca Yapılan/Yapılacak Olan Bazı Sınavların İptali ile ilgili Ülkemizde yaşanan olağan üstü olaylar nedeniyle; 2- 11.07.2016-15.07.2016 tarihlerinde bir kısmı yapılan ve 16.07.2016-17.07.2016 yapılması planlanıp ertelenen 2016 Yılı 4-B Sözleşmeli İmam-Hatip Alımı Sözlü Sınavı (SÖZPER-2016-III) iptal edilmiş olup ileri bir tarihte yapılacaktır" denildi.

Edinilen bilgilere göre sınavın iptal edilmesinin gerekçeleri
1: Bazı yerlerde yapılan sözlü sınav komisyonlarında görev alan ilçe müftülerinin FETÖ yanlısı olması
2: Yine bazı yerlerde yapılan sözlü sınav komisyonlarında görev alan vaizlerin FETÖ yanlısı olması
3: Eğitim Merkezinde görev alan sözü sınav komisyonlarındaki komisyon başkanlarının FETÖ yanlısı olması
4: Sözlü sınav komisyonlarına katılan bazı görevlilerin FETÖ operasyonu sonucu açığa alınması- görevden uzaklaştırılması ve memurluk hayatının sona erdirilmesi gerekçe gösterildi.

Buna göre:
1: Müracaat edenlerin müracaatları geçerli olacak,
2: Yeni müracaatlar kabul edilecek,
3: Sözlü sınava giren adaylar tekrardan girecek. 
Kaynak: Dinihaberler.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim