Öğretmen Diyarı

Zeki insanları gözünden anlayın!

İşte zeki insanları gözünden anlamanın yolları…


İŞTE ZEKİ İNSANLARIN EN ÖNEMLİ 7 ÖZELLİĞİ


DUYGUSALDIRLAR


Mantık duygusal gelişimi de etkiler. Çocuk kalmayı başarmış insanlar daha zekidir gibi bir sonuca ulaşabiliriz. Çocuklar duygularını çok yoğun yaşarlar.


zekiinsanlar


Ürettikleri şeyler gerçek dünyada kullanılacaktır ancak olmayan şeyleri üretmek için hayal gücüne ihtiyaç vardır. Normal insanlara göre üstün zekalı insanların düşünceleri fantastiktir, bilimsel çalışmalar ise fantastik hayaller sonucu ortaya çıkmaktadır.


Zeki İnsanların özelliklerinden bir tanesi de çok büyük fiziksel enerjiye sahip olmalarıdır. Tamamen kendini adapte ettiği konuyu tamamlamak için saatlerce çalışması gerektiği bilincine sahiplerdir. Bunun sonucu olarak da irade ve kalp koordineli bir şekilde enerjiyi temin için çalışır.


HEM ZEKİ HEM DE DOĞAL GÖRÜNÜRLER


Hem zekalarını belli ederler ve hem de çocukça bir yapıya sahiptirler. Bu yüzden çevre onların zekasını devamlı sorgular.


LİDER RUHLUDURLAR


Her türlü insana hitap edebilirler. Sevecendirler ve babacan bir tavırları vardır. Çok erken yaşlarda lider vasıfları ortaya çıkmaya başlar.


NAZİKTİRLER


İnsancıldırlar ve karşılarındakine değer verirler. Zeki insanları araştırdığınızda nazik olduklarını belirgin bir şekilde görürsünüz.


İNATÇI YAPILI KİMSELERDİR


Başarısızlıktan asla yılmazlar. Mesela; Edison ampulü bulmadan önce binlerce sefer deneme yapmış başarısız olmuş ama asla pes etmemiştir Sonunda da başarıya ulaşmıştır.


HÜRRİYET

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim