Öğretmen Diyarı

Yurdum insanından orantısız zeka örneği

ADIYAMAN’da erkek kuaförü Serkan Munzur, tıraş olurken sıkılan müşterilerine telefon kullanma olanağı sunan özel önlük tasarladı.

 

Turgut Reis Mahallesi’nde 15 yıldır erkek kuaförlüğü yapan Serkan Munzur, tıraş koltuğunda uyuklayan ve işini zorlaştıran müşterileri için ön bölümü şeffaf önlük tasarladı. Munzur’un tasarladığı önlükle bazı müşteriler, koltukta cep telefonlarından maillerini kontrol edip internette dolaşıyor, bazıları da oyun oynayıp sosyal medya hesaplarını kullanarak zaman geçiriyor.

Serkan Munzur, müşterilerin önlük sayesinde telefonlarıyla uğraşarak uyuya kalmadığını ve bu sayede yaralanmaların önüne geçildiğini belirterek, tıraş süresinin de kısaldığını söyledi. Müşterilerin tasarladığı önlükten memnun kaldığını ifade eden Munzur, şöyle dedi:

"Müşterilerimiz bu tıraş süresi içerisinde çok sıkılıyorlardı. Günümüzün teknolojisiyle birlikte akıllı telefonların çıkmasıyla müşteri muhabbetimiz bitmiş durumdaydı. Biz de gelen müşterilerimize ellerine telefonları alıyorlar ve oyun oynayarak sosyal medyada geziniyorlar. Benim de aklıma böyle bir şey geldi. Tıraş önlüklerimizin ortasını şeffaf hale getirdik. Böylece müşterilerimiz şeffaf bölümden telefonda rahatlıkla oyun oynayabiliyor ve sosyal medya uygulamalarını kullanabiliyor. Müşterilerimizin ilk tepkisi çok iyiydi, olumlu tepkiler geldi. Bu şekilde hem müşteri rahat ediyor, hem de ben rahat ediyorum."

Müşterilerden Osman Karakuş ise tasarlanan önlükle tıraş olurken cep telefonuyla uğraşarak zaman geçirdiğini kaydederek, "Bu uygulama gerçekten çok güzel. Artık rahatlıkla tıraş olurken telefonlarımızı kullanabiliyoruz ve sıkılmıyoruz. Burada başka teknolojik olanaklar da sunuluyor. Tıraş olurken tablet bilgisayardan ve cep telefonundan istediğimiz gibi sosyal medya dolaşıyoruz, haber okuyabiliyoruz, maillerimizi kontrol edebiliyoruz. Şu anda böyle bir uygulama olması gerçekten çok güzel. Umarım diğer kuaförlerde bu uygulamaya geçer" diye konuştu.

kaynak:vatan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim