Öğretmen Diyarı

Yoğurt yiyerek mışıl mışıl uyuyun

Uyku sorunu yaşayan kişilerin iş verimleri düşüyor, yaşam kaliteleri ve diğer insanlarla olan ilişkileri bozuluyor!


İyi uyuyama ve uyku alışkanlığındaki düzensizlik birçok hastalığa da davetiye çıkardığı gibi hayati açıdan çok önemli olan kalp ve beyne hasar verebiliyor. Bedenimize verdiği hasarların yanında uykusuzluk çok ciddi psikolojik sorunlara da neden olabiliyor. Bununla birlikte uykusuz yaşayanların sebep olduğu trafik kazaları hepimizin malumu...


Gıda Mühendislerinden Nilüfer Hakarayan, süt ve süt ürünlerinin uykusuzluğu gidermede önemli etkisi olduğunu belirterek " Süt bileşiminde bulunan bir protein ile uyku kalitesini iyileştiriyor ve ertesi güne zinde olunmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra sütün içeriğinde bulunan tryptophan isimli amino asit melatonin ve seratonin isimli hormonların seviyesini artırarak ve bu da geceleri iyi bir uyku uyumamıza yardım ediyor" dedi.


Yoğurt yiyerek mışıl mışıl uyuyun


Akşam tüketilen bir kase yoğurt uykuya dalmayı kolaylaştırmakta ve daha dinlendirici bir uyku sağlamakta olduğunu belirten Gıda Mühendislerinden Nilüfer Hakarayan yoğurdun düzenli tüketildiği zaman pek çok hastalığı önlenmeye ve tedavi etmeye yardımcı olduğunu söyledi.


Sabah


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol