Öğretmen Diyarı

YENİ YIL DİLEKLERİNİ BÖYLE DİLE!

Yeni yıl… Öncelikle herkese kutlu çok çok mutlu olsun! Şahsi dileklerimi hemen sıralamak isterim, hatta sıralamadan önce şunu belirtmek isterim ki ben geçen yıl ne dilediğimi unutarak bu yazıyı yazıyorum. Ne dilediysem olduğuna eminim.

Evren çok büyük, herkese her istediğini verebilir. Öncelikle benim şu an görüşmediğim, bir daha yüzünü bile görmeyeceğim insanların dileklerini versin, uzakta olsam bile beni mutlu eder. Bir zamanlar beraber bir şeyler dilediğim insanları o yerlerde görmek bana ayrı bir mutluluk verir.

Diğer bir önceliğim ise, herkes için, kötü yollara sapmayacakları dileklerin gerçek olması. Ne istediğimizi bazen çok iyi biliriz ama bu bizim için çok iyi sonuçlar doğurmayabilir. Bu noktada hep ilahi adalet devreye girer, bu adalet olmasa da ilahi bir güçtür ve o dileği tam gerçekleşecekken yok eder, puf diye uçurur. Buna da biz halk arasında ‘hayırlısı değilmiş’ deriz.

\"\"

Gelelim sizin dileklerinizi nasıl dileyeceğinize:

-Gerçekçi olarak dileklerinizi yazmaya başlayın. Burada gerçekçilikten kastımız şu, bir insan 1.500 tl maaş alırken, 5.000 tl almayı dileyemez, bu bir sıçramadır, bunu yapmak için gerekli adımlar atılması dilekten çok daha büyük bir olaydır. Bunun yerine hedefinizi daha makul seviyede tutarsanız, gerçekleştiğini görebilirsiniz.

-Dileğinizi diledikten sonra ona bağımlı kalmayın, unutun ama gerçekleşeceğinden emin olun!

-Dileğinizi kimseyle paylaşmayın, kötü göz ve kötü enerji diye bir şey var!

-Dileğinizin olmaması için sizden başka bir sebep olamaz unutmayın!

-Dilekleriniz hep ‘Ben’ odaklı olsun.

-Siz mutlu olursanız başkalarını mutlu edebilirsiniz unutmayın.

-Yeni yıl size diğer yıllardan daha güzel şeyler getirebilir, getirmeyedebilir, yaşadığınız için şükretmeniz gereken çok şey var , bunu lütfen unutmayın, ne yıllar gördünüz, ne yıllar göreceksiniz, her birinin güzelliği sizin elinizde…

Anahtar Kelimeler:
yeni yıl dileklerini dile

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim