Öğretmen Diyarı

Uzun ilişki için bu 7 hatadan vazgeçin

1- Dürüst olmama, güvensizlik


Kıskanç olmayın. Başta bu konuya dikkat etmenşzde fayda var. Ayrıca tutarlı davranın. Partnerinizle aranıza beyaz da olsa yalan sokmayın ve dürüst olun. Unutmayın onun yanında başkalarına söylediğiniz masum yalanlar bile onun durup düşünmesine sebep olacaktır. O yüzden her zaman açık olun. Aranızda bie sıkıntı olursa bunu onunla paylaşmaktan konusşmaktan çekinmeyin. İlişkinin temel yapılarından biri de güven sağlamaktır. Güven çok zor oluşturulur ama kolay yıkılır. Yıkılmaması için elinizden geleni yapın.

2- Seksle ilgili sorunlar


Partnerinizle ne sıklıka seks yapmak istediğinizi ya da seks sırasında neler istediğinizi anlatın ve onun da sizinle paylaşmasını isteyin. Çünkü ilişki ne kadar güzel devam etse de seksle ilgili sorunlar illaki olacaktır. Bunun olmaması için uğraşın ve onunla yapacağınız kaçamakları iyi ayarlayın.


3- İletişim yeterli değilse


İlişkilerde en önemli şeylerden biri de iletişim. Partnerinizle karşılıklı olarak ya da telefonla günde en az beş dakika konulun. Bu konuşmaları iyi değerlendirin. Çünkü gün içindeki stres ve sıkıntılardan birbirinizi ancak siz kurtarabilirsiniz.

4- Parasal sorunlar


Parasal konular konuşulması en zor olan konulardır ve çiftlerin genellikle kaçındığı konulardan biridir. Ama yine de arada konuşulmasında büyük fayda var. İşle ilgili çeşitli yatırımlarla ilgili fikir alış-verişi yapmak ilişkinizde yalnız olmadığınızı anlamanızda yardımcı olacaktır.

5- Ev işleri


Partnerinizle ortan bir iş planlaması kurmanız birbirinizle evde daha çok vakit geçirmenize yardımcı olacaktır. Mesela siz yemeği yapın o masayı hazırlasın. Gayet adil ve düzenli bir planlama yapmak ikinize de iyi gelecektir. Siz kendinizi yalnız hissetmekten kurtulacaksınız o da size yardımcı olduğu kendini mutlu hisedecektir.

6- Tartışmaları yönetmek


Tartışmalarda kendinize hakim olmayı başarın. Mesela tartışma kötüye gidiyorsa temiz hava alın biraz yalnız kalıp kafanızı toparlayıp tekrar düşünmek için birbirinize zaman tanıyın. Konuşarak anlaşmanızda fayda var. Aksi halde tartışma kırıcı sebeplere yol açabilir.

7- Ana konularda uyuşma


Çocuklar, inançlar ve yaşam tarzı gibi konularda eş fikirli olun. En önemli konular bunlardır. Eğer bu konularda beli bir uyuşmazlık yaşıyorsanız bunu karşılıklı oturup konuşun ve ortak bir fikre ulaşmaya çalışın.

http://www.kadinlarduysun.com/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol