Öğretmen Diyarı

Üzerinden Para Kazanılan Ayı Yıllarca İşkence Gördü. Serbest Bırakılınca Bakın Ne Yaptı.
 Çin’deki diğer ayılar gibi Caesar da bu dünyada cehennemi yaşayanlardan. Küçük bir odada karnında metal işkence aletiyle yaşamaya mahkum edildi. Daha da kötüsü işkence aletinden dolayı vücudunun belirli yerlerinde yaralar oluştu. Safra kesesinden alınan safra ile üzerinden para kazanıldı.

Caesar’ı kurtaran hayvanseverlerden oluşan organizasyon olan Animals Asia, “Hayatımızda gördüğümüz en kötü işkence türüydü” dedi.

Maruz kaldığı işkence sonrası Caesar sağlığı çok kötüye gitmişti ve yaşaması tamamen şans eseriydi. Karanlıkta, umutsuzca günlerce geçiren Caesar’ın hayatı 2004’te Animals Asia adlı organizasyon tarafından değiştirildi.

Kurtarıldığında sağlığı kötüydü ve psikolojisi bozulmuştu. Animals Asia sayesinde ise kısa sürede işkence aletinin neden olduğu yaralardan kurtularak sağlığına kavuştu.

Bugün, dişi ayının gücü yerinde ve diğer yetişkin dişi ayılar gibi harika tüyleri var.

Caesar’ın yaraları sabırlı bekleyiş ardından düzeldi ve dişi ayı artık son derece güzel görünüyor. Caesar tam olarak 271 kilogram ağırlığında ve son derece kaslı bir dişi ayı.

En sevdiği şeyler arasında yüzmek, güneşlenmek ve toprağı kazmak var.

Caesar’ın hikayesi mutlu sonla bitse de, hala dışarıda bir yerlerde hayvanlar benzer muamelelere maruz kalıyorlar. Çin’de toplamda 10.000 ayının işkenceye maruz kaldığı tahmin ediliyor. Umarız ki Caesar’ın hikayesi diğer bütün hayvanseverleri harekete geçirir ve daha fazla önlem alırlar.


Kaynak: http://www.newsner.com/tr/2016/06/uezerinden-para-kazanilan-ayi-yillarca-iskence-goerdue-serbest-birakilinca-bakin-ne-yapti/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol