Öğretmen Diyarı

Uyku pozisyonunuz karakteriniz hakkında ne söylüyor?

Aşağı indiğinize göre bilmiyordunuz. İyi o zaman size bunları açıklamaktan keyif alacağız :)

 

Kütük pozisyonu

Uyku pozisyonunuz karakteriniz hakkında ne söylüyor?

Bu pozisyonda uyuyanlar daha sosyal ve sakin kişilerdir. Aynı zamanda bu arkadaşlara 'sosyal kelebek' de denilebilir. Çevresine çok kolay güvenen - hiç tanımadığı insanlara bile- bir kişiliği olduğundan, onu kandırmak kimi zaman çok kolay olur.


Bu pozisyonda yatanların omurgası dik durduğu için pek fazla sırt ağrısı çektikleri söylenemez. Tabi onca insan tarafından güveni sarsıldıktan sonra kalp ağrısına bir çözüm olur mu? Bizce olmaz.

 

Dağınık

Uyku pozisyonunuz karakteriniz hakkında ne söylüyor?

Şekildeki gibi yatanlar bir yandan yeniliklere açık kişiler olurken, diğer yandan da şüpheci ve kuşkucudurlar. Kendilerine çok yukarıda bir hedef belirleyip ona uzanmaya çalışırlar ve bir karar verirken geçen zamana aldırış etmezler. Ancak çok ikna olduklarında harekete geçerler. Bunun bir artısı olarak bir şeye kafalarında toparlamadan başlamaz ve bunun sonucunda pişman olmazlar.


Bu pozisyonda yatanların mide asidi ve uyku apnesi gibi sorunlarında azalmalar görülebilir.

 

Asker pozisyonu

Uyku pozisyonunuz karakteriniz hakkında ne söylüyor?

Genellikle sakin ve soğuk olurlar. İyi bir amir olurlar, kendileri ve çevresinde bulunanlar için oladukça yüksek standartlar belirlerler. Kısacası müdür olanlar böyle yatıyormuş işte arkadaşlar, anlayın.


Ancak bu şekilde yatmak çok sağlıklı görülmüyor. Araştırmalara göre bu pozisyonda yatanların horlamarında artma, uyku apnesinin azması ve kötü bir uyku gibi sorunları ortaya çıkıyor.

 

Denizyıldızı

Uyku pozisyonunuz karakteriniz hakkında ne söylüyor?

Bu pozisyonda yatan insanlar herhangi bir sebebi olmaksızın aşırı derecede sempatik olurlar. Harika dinleyicilik ve arkadaşlık yaparlar. Zor durumda olan arkadaşlarına daima yardım eder ve spot ışığından uzakta durmaya çalışırlar. Eğer böyle birisini bulursanız paketleyip götürün :P


Asker pozisyonunda olduğu gibi, bu tip yatanlarda da horlama problemi görülebilir ve nefes almada zorluk çekerler. Bunun sonucunda da kalitesiz bir uyku. Eğer uyurken bir denizyıldızına dönüşüyorsanız bu pozisyonu değiştirmeyi düşünebilirsiniz (karakter kalsın ama :) )

 

Serbest düşüş

Uyku pozisyonunuz karakteriniz hakkında ne söylüyor?

Özgüvenli, dışa dönük ve atılgan olurlar. Genellikle heyecanlı, stres sahibi ve insanları eleştirmeye meyilli kişilerdir. Dışa yansıttıkları görünüş onların kamuflajıdır, aslında çok duygusal olurlar.


Bu pozisyonda yatmak sindirime çok faydalıdır.

 

Peki siz bu pozisyonlardan hangisini tercih ediyorsunuz? Arkadaş çevreniz ve ailenizle paylaşın, bakalım onlardan amuda kalkarak yatıyorum diyen çıkacak mı :) ?

 

mynet.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim