Öğretmen Diyarı

Üniversite öğrencisinden babalara özel tasarım!

Babaların neye ihtiyacı olduğunu araştıran Endüstriyel Tasarım Bölümü Öğrencisi Aysu Çelebi, babalara pek çok kolaylık sağlayan tasarımıyla bebek arabasına yeni bir boyut getirdi.

Babalar, şehir yaşamında bebeklerini rahat ve kolay bir gezintiye İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü Öğrencisi Aysu Çelebi’nin tasarımıyla çıkaracak.


“The Stroller Inizio” adını verdiği tasarımında bebek arabasına yeni bir boyut getiren Çelebi, babalara bebek arabalarını pek çok kolaylığın yanı sıra istedikleri pozisyonda ve yükseklikte yürütme olanağı sağlıyor.


Tasarımı hakkında bilgi veren Çelebi, kent yaşamında mevcut bebek arabalarının büyüklüğü ve ergonomik olmaması nedeniyle sıkıntı oluşturduğunu vurgulayarak, “Tasarımımı oluştururken, birçok görüşme yaptım. Araştırmam, babaların neye ihtiyacı var, ortaya çıkardı. Öncelikle ergonominin büyük önem kazandığını gördük. Tasarımımda, ergonomik el tutma yeri sayesinde kullanıcı istediği pozisyonda bebek arabasını yürütebiliyor. Kullanıcı, arabayı istediği yükseklik ve duruşa getirebiliyor. Ayrıca, takılıp çıkarılabilir saklama alanı sayesinde bebeklerin eşyaları da korunabiliyor ve istenilen yere kolayca taşınabiliyor” dedi.


‘BABALAR İÇİN KOLAYLIKLAR’


Aracın kolayca taşınabildiğini aktaran Çelebi, tek bir bağlantı noktasının arabanın iskeletinin kapatılıp açılmasını, boyunun da isteğe göre ayarlandığını belirtti. Çelebi, bebek arabasının da istenilen her yerde kolaylıkla muhafaza etmenin mümkün olduğunu söyledi.

 

Kaynak: sozcu.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim