Öğretmen Diyarı

Ülkelerin Facebook Kullanıcı Sayısı

Facebook’da Türkiye Kaçıncı Sırada?

Türkiye’de çıktığı günden beri sürekli artış içerisinde olan Facebook için gerileme devri başladı.Türk kullanıcılarının ilgisinin  giderek azaldığı Facebook’da Türk kullanıcı sayısında gözle görülür bir düşüş var.

Facebook diğer dünya ülkelerinde genel anlamda üye sayısını artırırken Endonezya, Türkiye ve Malezya gibi ülkelerde üye sayısında düşüş yaşadı.Bu ülkelerin ortak yönünün ise müslüman ülkeler olması da dikkat çekiyor.

\"facebook,

Bütün dünya ülkelerinin FAcebook kullanım istatistiklerini ortaya koyan Socialbakers isimli araştırma şirketi, Türkiye’nin -%1.59‘e denk gelen bir düşüş yaşadığını ortaya koydu.Bu da - 496.300 kişilik bir düşüş anlamına geliyor.Buna göre Türkiye’nin Facebook kullanıcı sayısı 30 milyon 700 bine geriledi.Dünya sıralamasında ise 7. sıraya geriledi.

En büyük sıçramayı ise Brezilya yaptı. Son 3 ay içerisinde %22′lik (432.000 kişi) artış yakalayan ülke, 46 milyon üye sayısını geride bırakarak dünya genelinde 2. sıraya yerleşti.

En Çok Hangi Sayfalar Beğeniliyor?

Ek olarak ülkeler bazında en çok beğenilen sayfaları da araştıran Socialbakers’ın verilerinde futbol kulüplerinin egemenliği söz konusu. Rapor sonuçlarına göre Galatasaray 6 milyon 791 oranla en çok beğenilen sayfa olurken onu hemen arkasında 5 milyon 624 bin beğeni ile Fenerbahçe ve 3 milyon 541 bin beğeni ile Beşiktaş izliyor.

Dördüncü sırada ise ünlü komedyen Cem Yılmaz (3 milyon 428 bin beğeni) gelirken listenin beşinci ismi ise son günlerin gözde sanatçısı Emre Aydın (3 milyon 519 bin) oldu.

Ayrıca dünya sıralamasındaki beğenilme oranlarıyla lider Facebook (66 milyon) iken ikinci sırada TexasHoldEm Poker(60 milyon 850 bin) yer alıyor.enkliweb.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim