Öğretmen Diyarı

Türk Televizyon Tarihinde En Çok Sevilen 10 Türk Yapımı

1. Leyla İle Mecnun

\"Türk

TRT’de yayınlanan dizi, efsanevi Leyla İle Mecnun hikayesi üzerine kurgulanmış, 3 sezon süren absürt komedi dizisiydi. (IMDb 10/9.2)

 

2. Ezel

\"Türk

Dokuz dalda ödülü bulunan dizi, ihanet üzerine kurulmuş, dram ve aksiyon dizisidir. Dizi büyük bir kitle tarafından beğenilmiştir. (IMDb 10/8.3)

 

3. Tatlı Hayat

\"Türk

2001 yılında yayına giren dizi 106 bölüm ekranlarda oynadı. Komedi dizisi olan Tatlı Hayat büyük oyuncuların ustalıkları sayesinde televizyon tarihimizde bir şaheser haline gelmiştir. (IMDb 10/8.7)

 

4. Avrupa Yakası

\"Türk

Avrupa Yakası, Sinan Çetin'in yapımcılığını ve Gülse Birsel'in senaryosunu üstlendiği bir durum komedisidir. 2004 yılında ekranlara gelmeye başlayan dizi 5 yıl sonra 190. Bölümüyle ekranlara veda etti. (IMDb 10/8.5)

 

5. İşler Güçler

\"Türk

İşler Güçler, 28 Haziran 2012 tarihinde Star TV'de Modern Muzip Yalanlar sloganıyla yaz dizisi olarak yayınlanmaya başladı. Başrollerini Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Sadi Celil Cengiz'in paylaştığı, üç oyuncunun yaşam öyküsünü anlatan Türk, komedi televizyon dizisidir. Dizi 2 sezon ekranlarda kaldı.(IMDb 10/8.9)

 

6. İKİNCİ BAHAR

\"Türk

Başrollerini Türkan Şoray ve Şener Şen gibi iki usta oyuncunun paylaştığı dizi, dul ve iki çocuklu bir kadınla kebap ustası bir adamın aşklarını, hayat mücadelelerini, ikinci baharlarını anlatmaktadır. (IMDb 10/8.9)

 

7. Çemberimde Gül Oya

\"Türk

Çemberimde Gül Oya, Çağan Irmak tarafından yönetilmiş tarihsel televizyon dizisi. 12 Eylül 1980 öncesi Türkiye'sindeki yaşamdan kesitleri sunan dizi, ilk gösterimini Mayıs 2004'te Kanal D'de yaptı. 2 sezon devam eden dizi, halen TV ekranlarında tekrar bölümleri yayınlanıyor. (IMDb 10/8.5)

 

8. Behzat Ç.

\"Türk

Emrah Serbes’in aynı isimli romanından televizyona uyarlanan dizi, Ankara’da yaşanan polisiye olayları, parçalanmış hayatları, hayatın karanlık yüzünü gözler önüne seriyor. Dizi ekranlara veda etmesine ragmen eskib bölümleri sosyal video paylaşım siteleri dışında resmi web sayfasında da yayınlanmaktadır. (IMDb 10/8.8)

 

9 . 7 Numara

\"Türk

2000-2003 yılları arasında Trt'de yayınlanmış, komedi türünde dizidir. Üniversite eğitimi almak için çeşitli yörelerden gelmiş 4 şehirli kız ve 2 taşralı erkek öğrencinin ve bunların peşine takılan 1 taşralı işsizin, sosyal ve kültürel yönden farklılıklarına değinilmiş, hayat mücadeleleri anlatılmıştır. (IMDb 10/8.9)

 

10. 1 Erkek 1 Kadın

\"Türk

Bir erkek ile eşinin yaşadıkları komik durumları, aşklarını, aile hayatlarını anlatan sitcom dizisidir. Çok geniş kitlelerce seyredilmiştir. (IMDb 10/7.8)

 

kaynak: mynet.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim