Öğretmen Diyarı

Trafik Cezanız Var mı Yok mu Öğrenmek Çok Kolay İnternetten Trafik Borcu Sorgula

- Trafik Cezanız Var mı Yok mu Öğrenmek Çok Kolay! TC Kimlik No ile Trafik Cezası Sorgula – Trafik Cezam Var Mı? Borç Bilgi. İnternetten Trafik Borcu Sorgula, Aracınıza ait kesilmiş tüm trafik cezalarını sorgulayabilmek için ilgili bağlantıya tıklamanız yeterli. Trafik Cezası Sorgulama ile Otomobilinize ya da diğeraraçlarınıza ait tüm ceza makbuzlarını takip edebilirsiniz. Online trafik borcu öğrenme, trafik cezası ödeme, trafik borcu sorgulama, intvd.gib.gov.tr. 
 

Trafik Cezası Sorgula. Aracınıza ait kesilmiş tüm trafik cezalarını sorgulayabilmek için ilgili bağlantıya tıklamanız yeterli.

 


SORGULA tıkla öğren, Borç Bilgilendirme Servisi incele, TC No ile Trafik Cezası Sorgula, Trafik Cezası Sorgulama linki haberimizin devamında yer almaktadır. Trafik cezalarında indirim ve 3 taksit imkanından yararlanmak isteyenler Borç Bilgilendirme Servisi’nden borcunu sorgulatması. Trafik cezalarında indirim ve 3 taksit imkanından yararlanmak isteyenler Borç Bilgilendirme Servisi’nden borcunu sorgulatması gerekiyor.
 

Emniyet Müdürlüğü’nün kesmiş olduğu trafik para cezaları (TPC) kasım 2011 tarihine kadar ceza tutanaklarının birer nüshası plaka numaralarına göre ilgili illere gönderiliyor ve oradaki vergi dairesince sisteme girilerek cezalar araç devrederken, muayeneye giderken ya da ehliyet geri alınırken mükellefin karşısına çıkıyordu.
Kasım 2011 öncesi dönemlere ait TPC’ler ekim ayının başı itibariyle sisteme girildi. Bu kapsamda yaklaşık 1 milyon TPC’nin elle sisteme girişi yapıldı. Bu girişlerin bir kısmı mükellef tarafından ödendiği için sorun oluşturmazken, bir diğer kısmı da mükellefler tarafından ekim 2013 öncesinde sistem üzerinden doğrudan ya da borcu yoktur kağıdı alınmak üzere sorgulanmasına rağmen hiçbir borç gözükmediği halde ekim başı itibariyle sisteme yeni girilmiş eski trafik para cezalarından ötürü artık borçlu gözüküyor.
Mükelleflerin trafik para cezaları için aftan yararlanabilmeleri ve 3 taksitte ödeyebilmeleri için en son müracaat 31 Ekim Perşembe günü. 2011 öncesi cezaları için indirim ve taksit imkanından yararlanmak isteyen mükelleflerin, trafik ve idari para cezası olup olmadıklarını internet vergi dairesi üzerindeki “BORÇ BİLGİLENDİRME SERVİSİ” üzerinden, Apple store veya android market üzerinden indireceği borç bilgilendirme servisi uygulamasından ya da 34 plakalı araçlar için yeni hizmete giren ” (216) 613 2000″ numaralı Nakil Vasıtaları Erişim Noktası’nı arayarak öğrenebilecek.
Mükellefler ister internet vergi dairesi üzerinden, isterse TPC’ler için kendilerine en yakın nakil tahsilat şubelerinden birine idari para cezaları için de en yakın veraset dairesine giderek kendileri için hazırlanmış başvuru formunu vermek suretiyle 2011 öncesinde kesilen trafik ve idari para cezaları için indirimli ceza ve taksit imkanından yararlanabiliyor.
Trafik Cezası Ödeme Süresi
15 gün içerisinden ödeme yapılması durumunda erken ödeme indiriminden yararlanabilirsiniz. Bu surenin geçirilmesi durumunda erken ödeme indiriminden yararlanılmayacağı gibi Daha sonrasında gecikilen her ay için gecikme faizi karşınıza çıkacaktır. (15 günlük süre ceza tebliğ tarihinden itibaren başlamaktadır.)

Trafik Cezası Erken Ödeme İndirimi Oranı Ne Kadar
Ceza tutarının % 25'i kadar erken ödeme indiriminden faydalanabilirsiniz.

İnternetten Trafik Cezası Ödeme için Anlaşmalı Kredi Kartları
- Axess - Fish, Wings, Citi Axess, Wings Business ve Axess Business kredi kartları

- Bonus - Tüm Garanti VISA ve Mastercard, Alternatifbank BONUS, ING BONUS, Şekerbank BONUS, Tekstilbank BONUS

- PARAF - Tüm Halkbank VISA ve MasterCard

- Maximum - Tüm İş Bankası VISA ve MasterCard

- Worldcard - Tüm Yapı Kredi VISA ve Mastercard, TEB, Anadolubank ve Albaraka Worldcard

- Advantage - Tüm HSBC VISA ve MasterCard

- Cardfinans - Tüm Finansbank VISA ve MasterCard

- Asyacard - Tüm Bank Asya VISA ve MasterCard

- Tüm TEB Bonus ve TEB World Kredi Kartları (VISA ve MASTERCARD)

- Tüm Vakıfbank, VISA ve MasterCard

- Tüm Ziraat Bankası, VISA ve MasterCard

- Tüm Denizbank, VISA ve MasterCard

Plakadan yazılabilecek trafik cezalarına karşı araç sahiplerinin belirli aralıklarla plakadan trafik cezası sorgulama işlemini yapmasında fayda olduğunu düşünüyoruz. (Erken ödeme inidiriminden faydalanmak için de önemlidir) Üzerinde ödenmesi gereken ceza bulunan araçların muayenesinin yapılmadığını hatırlatmak isteriz. Yaşanılan sıkıntılarla ve tecrübelerle ilgili paylaşımlarınızı FORUM veya Yorum bölümünde yapabilirsiniz. Ana Sayfamızı inceleyerek diğer bilgilere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Radar cezaları konusunda Trafik birimleri 2013 yılında daha fazla hassasiyet göstereceklerini belirtmektedir. Hız kuralları ve diğer trafik cezaları konusunda araç sahiplerinin daha dikkatli olmalarını hatırlatmakta yarar görmekteyiz.

Trafik Cezaları 2014 Ne Kadar
Kırmızı Işıkta Geçme 172 TL Peşin 129 TL

Hızlı Araç Kullanma   172 TL Peşin 129 TL (%10 dan, %30'a kadar hız limitini aşma)

Çok Hızlı Araç Kullanma 356 TL Peşin 267 TL (%30 üzerinde kullanma)

Alkollü Araç Kullanma 1.defasında 727 TL Peşin 545,25 TL 2. Defasında 911 TL Peşin 683,25 3.defasında 1.462 TL Peşin 1.096,5 TL (Diğer cezalar için üstteki linki tıklayabilir veya pratik inceleme için trafikcezalari.web.tr sitesine bakabilirsiniz)

2014 trafik cezaları bir önceki yıla göre yaklaşık % 4 artış göstermiştir.

Ücretsiz Plakadan Araç Ceza Sorgulama ve Ödeme
Gib (Gelir İdaresi Başkanlığı) resmi web sayfası üzerinden ücretsiz plakadan araç ceza sorgulama ve ödeme işleminin yapılabilmesi için oluşturduğumuz bu sayfa ile rahatlıkla işlemlerinizi yapabilmenizi amaçlamaktayız.

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünün Alkollü Araç Kullanma Yazısı
  Kaza riskleri nedeniyle trafik polisi için, sürücülerin alkol kontrolünün özel bir önemi vardır. Sürücü, alkolmetre ile yapılan test sonucunda alkollü çıkarsa; 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununun 48/5 maddesi gereğince para cezası ile cezalandırılır, aracı trafikten men edilir ve sürücü belgesi (6) ay süreyle Trafik Polisince geri alınır.

  Aynı sürücü aynı suçu işlerse; yine Kanunun ilgili maddesi gereğince para cezası ile cezalandırılır, aracı trafikten men edilir ve sürücü belgesi (2) yıl süreyle Trafik Polisince geri alınır.Aynı sürücü üçüncü kez alkollü olarak araç kullanırken tespit edilirse, kanunun ilgili maddesinde belirtildiği şekilde para cezası ile cezalandırılır, aracı trafikten men edilir ve sürücü belgesi (5) yıl süreyle Trafik Polisince geri alınır. Ayrıca (6) aydan az olmamak üzere hafif hapis cezası uygulanılır. (5) yıl süreyle geri alınan sürücü belgesi sahipleri, 5. yılın sonunda, psiko-teknik değerlendirme ve psikiyatri muayenesi sonrasında durumu uygun olanlara belgeleri iade edilir.

  Alkollü araç kullanmaktan dolayı sürücü belgeleri geri alınan sürücüler, Sürücü belgesine el koyan Trafik birimine veya en yakın Trafik Denetleme şube Müdürlüğüne alıkoyma süresinin bitiminde dilekçe ve 11.06.2013 tarihli resmi gazetede yayımlanan 6487 sayılı kanunda yapılan değişiklikten dolayı ilgili kişi hakkında trafik kurallarına aykırılık dolayısıyla verilmiş olan trafik idari para cezalarının tamamının tahsil edildiğini gösteren "borcu yoktur" belgesi ile başvurarak sürücü belgelerini geri alabilirler.

Trafik Cezası TC Kimlik No araç borç sorgulama Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme... Trafik Cezası Sorgulama 2014 (trafik cezası ve vergi borçları) Plakadan Araç borç sorgulama-gib.gov.tr... Plakadan Araç borç sorgulama işlemlerinin nasıl ve nereden yapıldığını merak edenler buradan öğrenebilirsiniz.

Trafik Cezası alıp almadığınızı merak mı ediyorsunuz tıkla öğren! Plakadan Araç borç sorgulama (gib.gov.tr)... Plakadan Araç borç sorgulama işlemlerinin nasıl ve nereden yapıldığını merak edenler buradan öğrenebilirsiniz.
 
Trafik Cezası sorgulama (gib.gov.tr) Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme... Plakadan Araç borç sorgulama işlemlerinin nasıl ve nereden yapıldığını merak edenler buradan öğrenebilirsiniz. Ücretsiz olarak borç sorgulama işlemini yapabilirsiniz.
 
Araç Borç Sorgulama işlemlerinizi yapabilmeniz için hazır etmeniz gerekenler:
 
Aracınızın Plaka No Bilgisi
TC kimlik No Bilgisi
Araç Tescil Tarihi Bilgisi
 
Bu bilgileri hazır ettikten sonra ARAÇ BORÇ SORGULAMA için aşağıdaki linki tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran gelir. Bu ekranda MTV Sorgulama ve Ödeme için Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme bölümü tıklanır. (Mavi okla gösterildiği gibi). Sorgulama ve ödeme yapılan internet sayfasının resmi Gelirler İdaresi Başkanlığı sayfası olduğuna dikkat ediniz.
 
Ne kadar Trafik Cezam var? TRAFİK CEZASI Sorgulama ve Motorlu Taşıtlar vergi borcu sistemi....
 
Trafik Cezası sorgulama ve ödeme sistemi. MTV borcu nasıl sorgulanır ve ödenir? Ne kadar trafik cezası ödeyeceğim? Motorlu Taşıtlar Vergisi nasıl sorgulanır? İnternetten trafik cezası sorgulama sistemi.
 
 Trafik cezasıyla ilgili detayları öğrenmek için haber.SGK.net'in haber bilgilerine bir göz atmalısınız.
 
Trafik Cezası sorgulama ve ödeme sistemi. MTV borcu nasıl sorgulanır ve ödenir?
 
Ne kadar trafik cezası ödeyeceğim? Motorlu Taşıtlar Vergisi nasıl sorgulanır? İnternetten trafik cezası sorgulama sistemi.Trafik cezasıyla ilgili detayları öğrenmek için haberimizi takip edin
 
KADINHABERLERİ.COM

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol