Öğretmen Diyarı

Sosyal medyanın fenomeni Baaddin kimdir ?

Son zamanlarda sosyal paylaşım siteleri olan Facebook Twitter gibi yerlerde, kulağının arkasında sigarası, 46 numara ayakkabıları ile dikkat çeken mesajlar veren baaddin resimleri ile karşılaşmışsınızdır muhakkak. Uykusuz dergisi kahramanlarından olan baaadin ( bahattin ) hızla ilerleyen paylaşımlar sayesinde son günlerin moda paylaşımlarından biri. Facebook’ta açılan onlarca sayfa, twitterda yüz binlerce tweet baaddin ile ilgili. 
Yapımcısından ayrı olarak ünlendirilen bu karekter yine uykusuz dergisi Fırat’ın yakın arkadaşı olarak bilinir. Mahallenin kabadayısı, abisi modunda gezinen bu kahraman, her ne kadar Fırat ile ünlense de son zamanlarda ünlendiği karekterden ön plana çıkarak, fenomen olma yolunda emin adımlar ile ilerliyor. Baaddin sözleri ile anılan, bu mizah ve akıl dolu sözlerin hepsi sivri zekanın yarattığı, insanlara hoş bir tebessüm bırakan komik yazılar. 10 Kasım’da “Atatürk ile İslam arasında seçim yapmak zorunda değilsin sözü ile Facebook Baaddin Karikatürleri sayfasında, Allah’a şükret, Atatürk’e teşekkür et sözü, milyonlarca kişiye ulaşmış, binlerce beğeni almıştır.  
Sitemiz tarafından bazı Bahattin karikatürleri bir araya toplanmış, baaddin ile ilgili paylaşımlar internet kullanıcılarına sunulmuştur. Günümüzde pek çok insan tarafından merakla takip edilen bu karakter ile ilgili olarak insanların her paylaştığını beğeniyor olması onun ne kadar etkili bir mizah gücüne sahip olduğunun bir göstergesi olsa gerek diye düşünüyorum. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol