Öğretmen Diyarı

Sokakta Bulunan Köpeğin Boynundakini Gören Hayvanseverler Üzüntüden Kahroldu!
 Roxanne’ın boynundaki tasmanın ne kadar süredir orada olduğu bilinmiyor. Ancak tasma bir şekilde kafasının şişmesine neden olmuş.

Rescue Dogs Rock NYC adlı sahipsiz hayvanları koruma derneği Roxanne’ı ilk gördüklerinde gözlerine inanamadılar. Köpeği acilen bir veterinere gösterdiler.

Fotoğraf kaynağı

Roxanne bulunduğunda boynunda enfeksiyonlar vardı ve 20 kilogram ağırlığındaydı. Veterinerlerin yaptıkları ilk şey boynuna yapışmış olan metal tasmayı çıkarmak oldu.

Tasma boynuna o kadar yapışmıştı ki tasmayı demir testeresiyle kesmek zorunda kaldılar. Hayvanın ne kadar acı çekmiş olabileceğini tahmin bile edemiyorum.

Tasmayı çıkardıktan hemen sonra başka bir sorunla karşılaştılar.

Fotoğraf kaynağı

Roxanne’ın yaşayıp yaşamayacağı bile kesin değildi. Tasma boynunu kesmişti ve açık yaralara neden olmuştu. Ancak Roxanne çok dayanıklıydı!

Fotoğraf kaynağı

Kısa süre sonra köpeğin kafasındaki şişlik indi. Roxanne tamamen farklı bir köpek gibi görünüyordu artık.

Roxanne’ın kat etmesi gereken hala uzun bir yol var. Şişlik kaybolduğundan dolayı boynundaki ve vücudundaki enfeksiyonları daha kolay görebilirsiniz. Yine de köpek geleceği hakkında çok umutlu!

Fotoğraf kaynağı

Roxanne’ın geleceği artık daha umut verici. Artık onu seven insanlarla beraber yaşıyor ve asla bu tür bir şey yaşamak zorunda kalmayacak.

Yazıyı Facebook’taki arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın. Umarım ki böyle bir şey bir daha asla bir köpeğin başına gelmez!

Kaynak: Newsner

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim