Öğretmen Diyarı

Size uyurken para kazanabileceğinizi söylesek

Uyurken para kazanmak fikri size hayal gibi gelebilir. Ancak çoğu insan bu şekilde para kazanabiliyor.

Pasif gelir adı verilen düzende, çok az çaba gerektiren birkaç işlemle düzenli olarak para kazanabilirsiniz. Biliyoruz, hala kafanız karışık. İzin verin bir örnek ile açıklayalım. Mick Jagger, 1969 yılında hayatımıza giren parçası "Gimme Shelter" ne zaman TV'de oynasa, bu işlemden telif alıyor. İşte bu pasif gelir! Mick Jagger yapıyorsa siz de yapabilirsiniz…


Affiliate Blog Yaratın


Affiliate kelimesinin;  satış ortaklığı , gelir ortaklığı, kazanç ortaklığı, iş ortaklığı, reklam ortaklığı gibi pek çok karşılığı var. Üstelik herkes bunu çok kolay yapabilir. Tarzınıza uygun, tamamen sizin seçiminize kalmış bir konu seçin ve bunun üzerine bir web sitesi ya da blog yaratın. Okumayı seven insanlar için kitap bile olabilir… Sonra bütün iş satış ortağı bulmaya kalıyor. Böylece satıcı, satış ortaklarının ürün tanıtımını üstlenmesiyle reklam ve pazarlama maliyetinden kurtulurken, satış ortağı da kendisinin olmayan bir ürünün satışından para kazanmaya başlıyor. Satış ortağı nasıl bulacağım diye endişelenmeyin. Bu yöntem Türkiye'de çok aktif işliyor. Günlük üç saatlik planlı çalışma ile aylık bin lira kazanabileceğiniz sistemi mutlaka araştırın.


Peer-to-peer lending


Sistemin Türkçe karşılığı kişilerarası borç alıp verme olarak tanımlanabilir. Bu oldukça ilginç ve yeni bir endüstri olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle bu konuda yasal düzenlemeler şimdilik yetersiz ve de Türkiye'de henüz kayda değer bir yapılanmaya geçmiş değil. Ancak özellikle İngiltere'de kullanılan bu sistemde de yapmanız gereken tek şey arkanıza yaslanıp, ayaklarınızı uzatmak. Peer to peer sisteminde fon fazlası olan kişiler, fonlarını fon ihtiyacı olan kişilere online platformlar aracılığıyla transfer edebilirken; fon ihtiyacı olanlar da, fon fazlası olanların girdikleri fiyatlardan kendileri için en uygun olanını seçebilme imkanına sahip.


Aracı kiralamak


Uyurken para kazanmanın belki de en kolay yolunu şu an öğreneceksiniz. Aracı kiralamak… Nasıl mı? Örneğin köpeklerini yürüyüşe çıkaramayacak kadar meşgul olan insanlar, bu işi kendilerinin yerine yapabilecek birine para vermeye hazırdır. İşte bu nokta da siz bir aracısınız… Onlara bu işe uygun birini siz bulacaksınız. O, anlaştığınız minimal bir ücret karşılığı köpekleri gezdirirken muhtemelen siz yatağınızda mışıl mışıl uyuyor olacaksınız.


Fotoğrafları stoklamak


Çektiğiniz fotoğrafları internetten yayınlayarak para kazanma fikrini yadırgamış olabilirsiniz. Ancak iyi haber, siz uyurken para kazanmanın en eğlenceli yollarından biri de bu. Eğer fotoğrafa ilginiz varsa, fotoğraf stoklama şirketlerinin sitelerine yükleme yapabilir ve bu fotoğraflar her indirildiğinde teliften para kazanabilirsiniz. Düşünsenize belki de siz uyurken birileri fotoğraflarınızla ilgileniyordur.


Ev kiralama


Pasif gelir elde etmenin riski en az yollarından biri de ev kiralamak. Kullanmadığınız bir oda olabilir, uzun süreli seyahate çıkıyor olabilirsiniz ya da öğrenciyseniz erasmus ile bir süre yurtdışında kalmak zorundasınızdır, işte tam sırası! Kiralayın…


Online satış


Üretim giderleri ötesinde, kira ve işçi masrafları gibi büyük harcamalar genellikle engelleyici maliyetlerdir. Hem de bir dükkanı çalıştırırken mutlaka sabah başlayıp geç saatlere kadar süren mesailere ihtiyacınız olacak. Peki tüm bunlara ihtiyacınızın olmayacağı bir yol var desek; 'online mağaza' açmak… Big Cartel veya Shopify gibi güvenli yazılımlar kullanarak uyurken para kazanmanın keyfini sürebilirsiniz. 

 

karar.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim