Öğretmen Diyarı

SİZ AŞKI ÇOK YANLIŞ ANLAMIŞSINIZ!

Kimi acısını, kimi evliliğini, kimi ayrılığını, kimi birlikteliğini anlatıyor. Dikkat edin, herkesin bir hikayesi var kendine göre.. Belki istedikleri gibi bir yön verememişler ilişkilerine hikaye oradan başlıyor, belki ulvi güçlere bağlamışlar hayatlarını, kader denip geçiliyor, belki acı ve aşk kavramı o kadar birbirine karışmış ki üzerine nokta konulamıyor.

Genel olarak en acı olan aşkın böyle olması..

Aşk illa birbirinize ait olmanız anlamına gelmiyor, uzaktan da sevebilirsiniz. Geçmişte de çok sevmiş olabilirsiniz. Geçmiştir o, o zaman bitmiştir ama çok seviyor olma haliniz devam edebilir ve bu aşk dahildir.

İnsan bir kez aşık olmaz, bir çok kez olabilir, bir çok farklı şeye de olabilir. İlla karşı cinsiniz olmasına gerek yok. Aşk bir şeyin onsuz bile olsa mutlu olabilmesine sevinebilmektir. Kendinizi düşündüğünüz kadar onu da düşünebilmek ama o olmamaktır. Kendiniz kalarak bir başkasının yerine düşünmek büyük yetenektir ve bunu herkes yapamaz.

Aşk, beraber olup her şeyi tüketmektense ayrı olup iyi hatırlanmayı, onsuz onu yaşamayı da kabul etmektir. Deliliktir, normal reaksiyonlar verilmez ama budur. Bittiğinde acıtır, varken acıtmaz, varken can yakmaz, varken başka bir kafa yaratır, beynin içinde beyin, bedenin içinde beden. Ve bence aşk zaten yok olmaz yerini başka şeylere bırakır. Affedemediğiniz her insana zamanında aşıksınızdır. Çok bahsettiğiniz her insanın siz de ufakta olsa bir aşkı vardır. Unutulmaz yani…

Ve en önemlisi aşk kişiseldir. Benim bildiğim, yaşadığım budur, sizin yaşadığınız başkadır. Ne ben başka olmak isterim ne de siz ben olmak istersiniz. Her gördüğünüz mutlu yuva aşk değildir, her gördüğünüz aşk mutlu değildir.

http://demsblog.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim