Öğretmen Diyarı

Sevgilisi Az Konuşanlar Daha Sağlıklı!

Danimarka’da bilim adamları tarafından yapılan bir araştırma oldukça ilginç sonuçlar ortaya koymakta. Araştırma sevgili dırdırının göğüs anjini olma riskini 4 kat artırdığını ortaya koydu.


2000-2006 yıllarında kalp hastalığı geçirmemiş 4 bin 500 kişinin verilerinin incelendiği araştırmanın sonuçları “Epidemiyoloji ve Toplum Sağlığı” adlı bilim dergisinde yayımlandı.


Araştırmayı yapan Kopenhag Üniversitesi uzmanları, kalbe yeterli kan gitmediğinde meydana gelen ve koroner kalp hastalığının belirtilerinden olan göğüs anjininin kişinin çevresindekilerin aşırı istekleri ve sorunları nedeniyle tetiklendiğini belirledi.


Deneklere başta partnerleriyle ilgili olmak üzere etrafındakilerle ilişkileri, onlardan gelen isteklerin ne düzeyde olduğu, ne kadar sıklıkta kavga ettikleri gibi sorular yöneltildi. Deneklerin yanıtları, sevgiliden gelen isteklerin, yapılan baskı ve dırdırın, yaşanan sorunların göğüs anjini olma riskini 4 kat artırdığını gözler önüne serdi.


ÇOCUKLAR VE DİĞER AİLE FERTLERİYLE İLGİLİ SIKINTILARI RİSKİ 2 KAT ARTIRIRKEN, KAVGACI KOMŞULARI OLANLARDA HASTALIĞA YAKALANMA RİSKİ YÜZDE 60 ARTIYOR.

 

Kaynak: www.kisiselbasari.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim