Öğretmen Diyarı

Sevgilinizin Size Karşı İlgisini Test Edin

 

Aslında onun da sizden hoşlanıp hoşlanmadığını, hakkınızda ne düşündüğünü anlamanız o kadar da zor değil. Sadece biraz dikkatinizi sevgilinizin üzerinde yoğunlaştırarak tavır, davranış ve söylemlerini değerlendirmeniz yeterli.

 

İşte size bu konuda yardımcı olacak ipuçları…

 

- MERAK TESTİ

 

Sevdiğiniz şeyler her zaman ilginizi daha çok çeker. Size sorduğu sorulardan sizi tanımaya çalışıyor mu yoksa laf kalabalığı mı yapıyor anlayabilirsiniz. Size ilgi duyan biri sizin hakkınızda çok şey bilmek ister. Hangi kitabı okuduğunuz ya da kaç kardeş olduğunuz, tuttuğunuz takım, seyahat ettiğiniz yerler gibi birçok şeyin yanında eski sevgilinizi de sormayı ihmal etmeyecektir. Onunla aranızdaki büyünün bozulmasını istemiyorsanız ona eski sevgililerinizi anlatmayın!

 

- PLAN TESTİ

 

Hafta sonu sizin gitmeyi çok istediğiniz bir konser olduğunu söyleyin ve tepkine bakın. Konsere sizinle gitmeyi teklif ediyor mu? Ya da gösterime yeni girecek bir filmi ne kadar merak ettiğinizden bahsederken onu sinemaya siz davet edin! Belki de ilk adimi atma cesareti yoktur. ya da gösterime yeni girecek bir filmi ne kadar merak ettiğinizden bahsederken onu sinemaya siz davet edin! Belki de ilk adımı atma cesareti yoktur.

 

- ARKADAŞ TESTİ

 

Kadınlar hayatlarındaki en ufak şeyleri bile arkadaşlarına haber verirler. Fakat erkekler her zaman arkadaşlarıyla daha mesafeli olurlar. Çok önemli şeyler dışında paylaştıkları olaylar yok denecek kadar azdır. Arkadaşlarına sizden bahsediyor ya da sizi onlarla tanıştırıyorsa bir adım öne geçtiniz demektir.

 

- TELEFON TESTİ

 

Çok hoş bir çocukla tanıştınız ve bütün gece çok eğlendiniz. Gecenin sonunda numaranızı istemesinin iki nedeni olabilir, ya nezaketen ya da sizinle gerçekten ilgilendiği için. Ertesi gün bir bahaneyle sizi arıyorsa bilin ki telefonunuzu almasının nedeni asla nezaket değil!

 

- FIRSAT TESTİ

 

Herkes karşısındaki kişiyle daha samimi olabilmek için bir fırsat bekler. Arkadaş sohbetleri sırasında anlattığı bir olayı sorabilirsiniz. Örneğin iş görüşmesine gidecekse görüşmenin nasıl geçtiğini sorun daha sonra kendi iş görüşmesi maceralarınız anlatın. Fazla gevezelik etmemeye dikkat edin ki onun size yaklaşabileceği bir boşluk bırakın. Böylece sizinle ilgilenmesi için ona bir fırsat tanımış olursunuz. Kalabalık ortamlardan sıyrılıp sizinle baş başa kalmaya çalışıyorsa bu sizi yakından tanımak istediğini gösterir.

 

- DOKUNMA TESTİ

 

İlgi duyduğunuz kişiyle yakın oturun ve ona dokunun. Örneğin bacağınız hafifçe onun bacağına değebilir. Eğer bacağını hemen geri çekip sizden özür dilerse bilin ki sizinle yakınlaşmak istemiyor. Fakat bacağını size daha da yakınlaştırıyor ya da sizinle temas etmekten rahatsız olup bacağını geri çekmiyorsa bu çok iyi bir işaret. İnsanlar kişisel alanlarına girilmesinden pek hoşlanmazlar, yalnızca kendilerini rahatsız etmeyen kişilerin bu sınırı aşmalarına izin verirler.

 

estanbul.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim