Öğretmen Diyarı

Sevgililer Günü Mağduru Olmayın!


 

Şikayetvar’ın haberine göre: Her yıl sevgililer gününün ardından tüketici şikayetleri ikiye katlanıyor. Özel günde birçok çift, özel sürprizler yapmak isterken, yanlış tercih kurbanı oluyor. Güvenilir olmayan sitelerden yapılan alışverişler başta olmak üzere, teslimat problemleri, sahte, eksik, ya da yanlış ürünler, düzenlenen çeşitli yarışma ve kampanyalar, geçen yıl hayal kırıklığı yaşayan tüketici şikayetlerinin büyük çoğunluğunu oluşturuyor.
Sevgililer Günü’nü şikayetsiz geçirmek için yaşanan mağduriyetleri mutlaka inceleyin! İşte tüketicilerden gelen o şikayetler: 

Her Siteden Alışveriş Yapmayın!

“Adından dolayı sevgililer günü için özel olarak kurulduğunu sandığım siteden sipariş verdim havale ücretini yatırdım fakat mail ile sizi bilgilendireceğiz dedikleri halde geri dönmediler. Mail attım müşteri hizmetlerinden iletişim formu doldurdum mesaj attım cevap gelmedi. Vermiş oldukları numarayı aradım kimse açmıyor sitede yazan diğer bir numarayı aradım çalmıyor bile.

Promosyon Masallarına İnanmayın!

“Sevgililer günü promosyonu için bilet almak istedim. Bir bilet alana ikinci bilet kampanyalıydı. Fakat normalde bilet almak istediğiniz zaman 677,00 TL olan 1 kişi fiyatı bu promosyon ile bilet aldığınız taktirde iki kişi bilet fiyatı 1.179 TL’ye yükseldi. Yani aslında bu sevgililer günü adı altında yapılan yanıltmaca bir uygulama”

Kredi Kartı Bilgilerinizi Vermeyin!
“Yapılan kampanya nedeniyle kredi kartı bilgilerimi ve 3d güvenlik şifremi istediler. Siparişi tamamlayabilmek için bilgileri vermemin zorunlu olduğunu belirttiler ben de güvendim bilgilerimi paylaştım. Ne aldığım ürünleri gönderdiler ne de para iadesi yapıldı. Site hala aktif halde birçok kişi benim gibi kandırılıyor”
Fırsat Sitelerine Dikkat!
“14 Şubat sevgililer günü için bir fırsat sitesinden Bursa’da bulunan otel için fırsat almak istedim ve oteli rezervasyon durumu için aradım. Otel yetkilisi özel günlerde fırsatın geçerli olmadığını belirtti, fakat fırsat sitesinin açıklamalarında süre kısıtlaması bulunmamakta. Konu ile ilgili siteye ya iki defa şikayet maili attım, dönüş olmadı. Telefon ile ulaşmaya çalıştım sistemleri arızalı. Bu gün geri dönüş olmayacağını bile bile 3. kez mail attım. Sitenin bu kadar amatörce çalışması, müşterilerini yüz üstü bırakmasına bir anlam veremedim.”

Son Anda Artan Fiyat Kurbanı Olmayın!

“Almış olduğum hediye çiçeği sevgililer günü diye fiyat değişikliği yapmışlar bu sebepten dolayı ürünü iade etmişler. Bu zamanda böyle firma görmedim telefonda da kaba konuşuyorlar.”

www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2289665
www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2281801
www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2279448
www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2015381

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim