Öğretmen Diyarı

Sayısalcıların, Sözelcilerin Tozunu Attırdığı 15 Alan

1. Matematik: Hayattır matematik. Hayatı anlamak için müthiş bir aracıdır. Analitik düşünme kabiliyetinin temel tetikleyicilerindendir. Sayısalcıların sözelcileri ezdiği bi alandır.

Matematik: Hayattır matematik. Hayatı anlamak için müthiş bir aracıdır. Analitik düşünme kabiliyetinin temel tetikleyicilerindendir. Sayısalcıların sözelcileri ezdiği bi alandır.
 

 

2. Analitik Düşünce: Sayısalcılar, sözelciler gibi her olaya duygusal yaklaşmayıp akılcı çıkarımlar yapabildiği ve odaklanabildiği için analitik düşünme becerisi yüksektir.

Analitik Düşünce: Sayısalcılar, sözelciler gibi her olaya duygusal yaklaşmayıp akılcı çıkarımlar yapabildiği ve odaklanabildiği için analitik düşünme becerisi yüksektir.
 

Sözelciler için açıklamalı analitik düşünce.

 

3. IQ: Sayısalcıların sözelcilere göre IQ'su yani zeka katsayısı daha yüksektir. Analitik düşüncenin bir getirisidir bu. IQ'nun bir kısmı genetikten gelir, bir kısmı da geliştirilebilir. Sayısalcılar bunda daha ehildir.

IQ: Sayısalcıların sözelcilere göre IQ'su yani zeka katsayısı daha yüksektir. Analitik düşüncenin bir getirisidir bu. IQ'nun bir kısmı genetikten gelir, bir kısmı da geliştirilebilir. Sayısalcılar bunda daha ehildir.
 

 

4. Çalışkanlık: Sayısalcılar sözelcilere göre daha çalışkandırlar. Sadece okulda değil her alanda. Sözelciler disiplinsizliğe daha yatkındır.

Çalışkanlık: Sayısalcılar sözelcilere göre daha çalışkandırlar. Sadece okulda değil her alanda. Sözelciler disiplinsizliğe daha yatkındır.
 

5. Bilim: Sayısalcılar bilimsel düşünme yeteneğine sahiptir. Bu yüzden akılcı, rasyonel fikirlere daha sıkı tutunurlar. Bir sözelci ile bilim arasındaki bağ, bir köstebekle edebiyat arasındaki kadardır.

Bilim: Sayısalcılar bilimsel düşünme yeteneğine sahiptir. Bu yüzden akılcı, rasyonel fikirlere daha sıkı tutunurlar. Bir sözelci ile bilim arasındaki bağ, bir köstebekle edebiyat arasındaki kadardır.
 

 

6. Yemek Yapma: Sayısalcılar yemek yapmada sözelcileri solda sıfır bırakır. Çünkü yemek yapmanın da bir formülü vardır. Sözelciler bu konuda hep sınıfta kalırlar. Tıpkı okulda olduğu gibi.

Yemek Yapma: Sayısalcılar yemek yapmada sözelcileri solda sıfır bırakır. Çünkü yemek yapmanın da bir formülü vardır. Sözelciler bu konuda hep sınıfta kalırlar. Tıpkı okulda olduğu gibi.
 

 

7. Tamir İşleri: Sayısalcılar evde bozulan her şeyi bir şekilde tamir edebilme yeteneğine sahiptir. Sözelciler ise evlerinde ampul patlasa Edison'dan önceki zamana dönerler.

Tamir İşleri: Sayısalcılar evde bozulan her şeyi bir şekilde tamir edebilme yeteneğine sahiptir. Sözelciler ise evlerinde ampul patlasa Edison'dan önceki zamana dönerler.
 

 

8. Alışveriş Yapma: Sayı görünce vampir görmüş gibi haç çıkaran sözelciler alışveriş konusunda da dibe vurmuştur tabii ki. Sayısalcılar evlerine poşetlerle dönerken sözelciler hesap makinesiyle boğuşmaktadır alışverişte.

Alışveriş Yapma: Sayı görünce vampir görmüş gibi haç çıkaran sözelciler alışveriş konusunda da dibe vurmuştur tabii ki. Sayısalcılar evlerine poşetlerle dönerken sözelciler hesap makinesiyle boğuşmaktadır alışverişte.
 

9. Aile: Sayısalcılar aile insanıdır. Hayatının aşkını arar ve bulunca yuva kurarlar. Sözelciler ise deli doludur, vurdumduymaz ve sorumsuz davranışlara daha yatkındır.

Aile: Sayısalcılar aile insanıdır. Hayatının aşkını arar ve bulunca yuva kurarlar. Sözelciler ise deli doludur, vurdumduymaz ve sorumsuz davranışlara daha yatkındır.
 

 

10. Plan/Program: Sistematik olarak plan yapabilmek sayısalcılara mahsustur. Sözelciler kafalarına göre hareket ederler daha çok. Bir sayısalcıyı güldürmek istiyorsanız ona sözelcinin planlarından bahsedin.

Plan/Program: Sistematik olarak plan yapabilmek sayısalcılara mahsustur. Sözelciler kafalarına göre hareket ederler daha çok. Bir sayısalcıyı güldürmek istiyorsanız ona sözelcinin planlarından bahsedin.
 

 

11. Tutumluluk: Sayısalcı parasını neye harcayacağını iyi bilir. Sözelci ise parasını neye harcadığını iyi bilir çünkü çoktan harcamıştır bile...

Tutumluluk: Sayısalcı parasını neye harcayacağını iyi bilir. Sözelci ise parasını neye harcadığını iyi bilir çünkü çoktan harcamıştır bile...
 

Sözelci / Sayısalcı

 

12. Mizah: Sayısalcıların sözelcilere göre mizah anlayışı çok daha gelişkindir. Espride leb demeden Çorum diyebilecek kapasitededirler.

Mizah: Sayısalcıların sözelcilere göre mizah anlayışı çok daha gelişkindir. Espride leb demeden Çorum diyebilecek kapasitededirler.
 

 

13. Düşünce: Bir sayısalcı oldukça komplike bir düşünme yeteneğine sahiptir. Sözelcilerin düşüncelerinin onların yanında esamesi bile okunmaz.

Düşünce: Bir sayısalcı oldukça komplike bir düşünme yeteneğine sahiptir. Sözelcilerin düşüncelerinin onların yanında esamesi bile okunmaz.
 

 

14. Çekicilik: Sayısalcılar tüm bu özellikleri sayesinde karşı cinsi çok daha kolay tavlayabilirler. Bir kadının aradığı her şey sayısalcı erkekte mevcuttur.

Çekicilik: Sayısalcılar tüm bu özellikleri sayesinde karşı cinsi çok daha kolay tavlayabilirler. Bir kadının aradığı her şey sayısalcı erkekte mevcuttur.
 

 

15. Sözel: Evet, sayısalcılar hemen her şeyde olduğu gibi sözelde de sayısalcılardan iyidir. Acı ama gerçek.

 

Kaynak: Nefi Kafi- Onedio

 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ihkkkkmn 2 yıl önce

buyuk bi kismi alakasi

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim