Bu haber kez okundu.

Sayısalcıların, Sözelcilerin Tozunu Attırdığı 15 Alan

1. Matematik: Hayattır matematik. Hayatı anlamak için müthiş bir aracıdır. Analitik düşünme kabiliyetinin temel tetikleyicilerindendir. Sayısalcıların sözelcileri ezdiği bi alandır.

Matematik: Hayattır matematik. Hayatı anlamak için müthiş bir aracıdır. Analitik düşünme kabiliyetinin temel tetikleyicilerindendir. Sayısalcıların sözelcileri ezdiği bi alandır.
 

 

2. Analitik Düşünce: Sayısalcılar, sözelciler gibi her olaya duygusal yaklaşmayıp akılcı çıkarımlar yapabildiği ve odaklanabildiği için analitik düşünme becerisi yüksektir.

Analitik Düşünce: Sayısalcılar, sözelciler gibi her olaya duygusal yaklaşmayıp akılcı çıkarımlar yapabildiği ve odaklanabildiği için analitik düşünme becerisi yüksektir.
 

Sözelciler için açıklamalı analitik düşünce.

 

3. IQ: Sayısalcıların sözelcilere göre IQ'su yani zeka katsayısı daha yüksektir. Analitik düşüncenin bir getirisidir bu. IQ'nun bir kısmı genetikten gelir, bir kısmı da geliştirilebilir. Sayısalcılar bunda daha ehildir.

IQ: Sayısalcıların sözelcilere göre IQ'su yani zeka katsayısı daha yüksektir. Analitik düşüncenin bir getirisidir bu. IQ'nun bir kısmı genetikten gelir, bir kısmı da geliştirilebilir. Sayısalcılar bunda daha ehildir.
 

 

4. Çalışkanlık: Sayısalcılar sözelcilere göre daha çalışkandırlar. Sadece okulda değil her alanda. Sözelciler disiplinsizliğe daha yatkındır.

Çalışkanlık: Sayısalcılar sözelcilere göre daha çalışkandırlar. Sadece okulda değil her alanda. Sözelciler disiplinsizliğe daha yatkındır.
 

5. Bilim: Sayısalcılar bilimsel düşünme yeteneğine sahiptir. Bu yüzden akılcı, rasyonel fikirlere daha sıkı tutunurlar. Bir sözelci ile bilim arasındaki bağ, bir köstebekle edebiyat arasındaki kadardır.

Bilim: Sayısalcılar bilimsel düşünme yeteneğine sahiptir. Bu yüzden akılcı, rasyonel fikirlere daha sıkı tutunurlar. Bir sözelci ile bilim arasındaki bağ, bir köstebekle edebiyat arasındaki kadardır.
 

 

6. Yemek Yapma: Sayısalcılar yemek yapmada sözelcileri solda sıfır bırakır. Çünkü yemek yapmanın da bir formülü vardır. Sözelciler bu konuda hep sınıfta kalırlar. Tıpkı okulda olduğu gibi.

Yemek Yapma: Sayısalcılar yemek yapmada sözelcileri solda sıfır bırakır. Çünkü yemek yapmanın da bir formülü vardır. Sözelciler bu konuda hep sınıfta kalırlar. Tıpkı okulda olduğu gibi.
 

 

7. Tamir İşleri: Sayısalcılar evde bozulan her şeyi bir şekilde tamir edebilme yeteneğine sahiptir. Sözelciler ise evlerinde ampul patlasa Edison'dan önceki zamana dönerler.

Tamir İşleri: Sayısalcılar evde bozulan her şeyi bir şekilde tamir edebilme yeteneğine sahiptir. Sözelciler ise evlerinde ampul patlasa Edison'dan önceki zamana dönerler.
 

 

8. Alışveriş Yapma: Sayı görünce vampir görmüş gibi haç çıkaran sözelciler alışveriş konusunda da dibe vurmuştur tabii ki. Sayısalcılar evlerine poşetlerle dönerken sözelciler hesap makinesiyle boğuşmaktadır alışverişte.

Alışveriş Yapma: Sayı görünce vampir görmüş gibi haç çıkaran sözelciler alışveriş konusunda da dibe vurmuştur tabii ki. Sayısalcılar evlerine poşetlerle dönerken sözelciler hesap makinesiyle boğuşmaktadır alışverişte.
 

9. Aile: Sayısalcılar aile insanıdır. Hayatının aşkını arar ve bulunca yuva kurarlar. Sözelciler ise deli doludur, vurdumduymaz ve sorumsuz davranışlara daha yatkındır.

Aile: Sayısalcılar aile insanıdır. Hayatının aşkını arar ve bulunca yuva kurarlar. Sözelciler ise deli doludur, vurdumduymaz ve sorumsuz davranışlara daha yatkındır.
 

 

10. Plan/Program: Sistematik olarak plan yapabilmek sayısalcılara mahsustur. Sözelciler kafalarına göre hareket ederler daha çok. Bir sayısalcıyı güldürmek istiyorsanız ona sözelcinin planlarından bahsedin.

Plan/Program: Sistematik olarak plan yapabilmek sayısalcılara mahsustur. Sözelciler kafalarına göre hareket ederler daha çok. Bir sayısalcıyı güldürmek istiyorsanız ona sözelcinin planlarından bahsedin.
 

 

11. Tutumluluk: Sayısalcı parasını neye harcayacağını iyi bilir. Sözelci ise parasını neye harcadığını iyi bilir çünkü çoktan harcamıştır bile...

Tutumluluk: Sayısalcı parasını neye harcayacağını iyi bilir. Sözelci ise parasını neye harcadığını iyi bilir çünkü çoktan harcamıştır bile...
 

Sözelci / Sayısalcı

 

12. Mizah: Sayısalcıların sözelcilere göre mizah anlayışı çok daha gelişkindir. Espride leb demeden Çorum diyebilecek kapasitededirler.

Mizah: Sayısalcıların sözelcilere göre mizah anlayışı çok daha gelişkindir. Espride leb demeden Çorum diyebilecek kapasitededirler.
 

 

13. Düşünce: Bir sayısalcı oldukça komplike bir düşünme yeteneğine sahiptir. Sözelcilerin düşüncelerinin onların yanında esamesi bile okunmaz.

Düşünce: Bir sayısalcı oldukça komplike bir düşünme yeteneğine sahiptir. Sözelcilerin düşüncelerinin onların yanında esamesi bile okunmaz.
 

 

14. Çekicilik: Sayısalcılar tüm bu özellikleri sayesinde karşı cinsi çok daha kolay tavlayabilirler. Bir kadının aradığı her şey sayısalcı erkekte mevcuttur.

Çekicilik: Sayısalcılar tüm bu özellikleri sayesinde karşı cinsi çok daha kolay tavlayabilirler. Bir kadının aradığı her şey sayısalcı erkekte mevcuttur.
 

 

15. Sözel: Evet, sayısalcılar hemen her şeyde olduğu gibi sözelde de sayısalcılardan iyidir. Acı ama gerçek.

 

Kaynak: Nefi Kafi- Onedio

 
 
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ihkkkkmn 12 ay önce

buyuk bi kismi alakasi

loading...

öğretmen, eğitim, haber, meb, kamu, e okul, öğretmenler, sendika, psikoloji, sağlık, ekonomi, kamuhaber, meb haber, öğretmen haber, eğitim haberleri, öğretmen sorunları, eğitim psikolojisi, milli eğitim, kamu haber