Öğretmen Diyarı

Şansınızı Kendiniz Yaratın!

Her istedikleri olan insanları, şanslı olarak mı görüyorsunuz? Peki şansınız tamamen sizin hayatı algılayışınız ile alakalı olduğunu bilseydiniz. Şansınızı kendiniz yaratın ve istediklerinizi elde edin.

Araştırmalara göre algıları açık, çabuk ve kesin karar veren, pozitif düşünen ve risk alabilen insanlar daha şanslı oluyorlar. İnsan kendi şansını kendisi yaratıyor. Düşünce tarzınız, algılarınız, hayatınızın gidişatı açısından çok önemli.

 

Bazı insanlar durmadan sorunlarla karşılaşır ve bunun nedenini şanssızlığa bağlar. Uzmanlara göre şans, hayatımızda verdiğimiz kararlarla ve olaylara yaklaşımımız ile ilgili. Şansınızı nasıl yaratacağınız aslında 5 madde ile alakalı.

 

İstedikleriniz için yarını beklemeyin, hemen harekete geçin

 

Hayatımızda belli kararlar alırız ve geleceğimiz için hedefler koyarız. Şanslı insanlar, bu kararları hemen eyleme geçirirler. Eğer istediklerimize ulaşmak için beklersek veya harekete geçmekten korkarsak onları elde etmemiz zorlaşır.

 

İstediklerinizi, elde etmiş gibi davranın

 

Herkes hayattan bir şeyler ister ve olmasını bekler. Oysa ki beklemek yerine onları nasıl gerçekleştireceğimizi bulmalıyız. İstediğiniz şey çok kolay bir durum olmasa da fiziksel ve beyinsel olarak ona sahip olmuş gibi davranmaya başlamanız lazım. Böylelikle gözünüzü korkutan durumlar eskisi kadar korkunç gözükmeyecektir.

 

Asla pes etmeyin

 

Bazen istediğiniz hedefe ulaşmak için zorluklarla karşılaşmak zorunda kalırsınız. Bu zorlukların sizi yıpratmasına izin vermemeniz lazım. Eğer olaylara olumsuz yaklaşırsanız olumsuz sonuçlar alırsınız. Her zaman pozitif olun ve şansınıza inanın böylelikle pes etmeniz zorlaşacaktır.

 

İsteklerinizden korkmayın, kendinize güvenin

 

Şansız olmanızın en büyük nedeni korkularınızdır. Başarısız olacağınızdan veya yetersiz kalacağınızdan korkabilirsiniz. Bu şekilde hissetmeniz normal çünkü attığınız her adımın, bir sonucu olacak. Ancak korkmak yerine kendinize güvenin ve istemediğiniz bir durum olsa bile onu atlatabileceğinize inanın.

 

Bir kere olmadı diye her zaman olmayacak değil

 

Bazen istediğimiz sonuca ilk seferde ulaşamayabiliriz ama bu bir daha asla olmayacak demek değildir. Sonucun olumsuz olması önemli değil, önemli olan sizin bununla nasıl başa çıkabildiğinizdır. Her durum sizin için yeni fırsat anlamına gelmelidir. Olumsuz düşüncelerinden kurtulup bu durumu fırsata çevirin.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol